Galerii. Leonhard Lapin avas isikunäituse "Tühjus ja ruum"

Täna avati Kumu kunstimuuseumis Leonhard Lapini isikunäitus "Tühjus ja ruum".

Möödunud aasta lõpus 70. sünnipäeva tähistanud Leonhard Lapin saabus juubelinäituse avamisele seljas vöötkoodi muster, mis on tuntud tema viimase aja loomingust, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Näituse kujundaja Mari Kurismaa on ühendanud Leonhard Lapini 50-aastase loometee harmooniliseks tervikuks. Teosed on eksponeeritud murtud toonides taustal seeriate kaupa, sealhulgas tuntud graafikasarjad, mütoloogilised maalid, arhitektoonid, geomeetrilised jutustused ja täiesti uus looming.

Kuraatori Sirje Helme jaoks on kõige südamelähedasem just Lapini varane periood. "Kui vaadata nüüd tänapäeval Leo töid, eriti geomeetrilist loomingut, küsitakse, et kuidas sa siis defineerid seda avangardina. Tänapäevasele silmale seal ei ole midagi radikaalset, aga see ongi ju paradoks, et tegelikult seesama abstraktne geomeetriline kunst oli ikkagi põlu all ja ta ei olnud aktsepteeritud," selgitas Helme. "Me elasime teises situatsioonis, see ongi see soviet-pop, millest me kogu aeg räägime ja ta on ka suuresti vaadeldav just selles olustikus, selles kontekstis," selgitas ta.

Leonhard Lapin on tegutsenud kujutava kunstniku, tegevarhitekti ja õppejõuna, lisaks kirjutanud nii proosat kui ka luulet ja võtnud sõna kultuuriteoreetilistel ja ka päevakajalistel teemadel. Näitusega kaasneb mahukas raamat.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: