Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tristan Priimägi filmisoovitused: "Vee puudutus", "Puu all" ja "Klassikokkutulek 2"

Tristan Priimägi jagas "Terevisioonis" oma iganädalasi filmisoovitusi, kus jutuks tuli nii värske Islandi linateos "Puu all", 13 Oscari nominent "Vee puudutus" kui ka Eesti komöödia "Klassikokkutulek 2".

"Vee puudutus" ("Shape of Water")
Režissöör: Guillermo del Toro

"Kui tavaliselt on Guillermo del Toro jäänud žanri piiridesse, siis "Vee puudutus" astutub nendest piiridest välja," ütles Piirmägi ja tõi välja, et tegemist on armastuslooga tumma koristajanna ning imeliku koletise vahel. "Äärmiselt ilus film, nagu iga teine tugev horror-müüt, on ka see tegelikult kaunitari ja koletise lugu."

"Me peaksime justkui tundma õõva ja vastikust selle koletise vastu, aga ta on mängitud nii kihvtilt välja, et seda tunnet ei teki," mainis ta ja kinnitas, et eriti ägeda kõrvalosa teeb ka Michael Shannon.

Priimägi tõi välja ka filmi koloriidi, mis on sarnane veealuse maailmaga. "Türkiissed, pruunid ja pastlesed toonid, hästi paigas on see värvipool."

"Puu all" ("Undir trénu")
Režissöör: Hafsteinn Gunnar Sigurðsson

Tristan Priimägi sõnul on "Puu" all justkui "Naabrist parem" Islandi võtmes. "On kaks pere, kes hakkavad omavahel jagelema, ja on üks tüüp, kes jääb on naisele vahele sellega, et vaatab pornovideot iseendast oma eksiga, sellest on tal pärast väga raske ennast välja hakata rääkima."

"Need kaks pealtnäha koomilist alguspunkti eskaleeruvad millekski täiesti ootamatuks," sõnas ta ja leidis, et see film räägib sellest, kuidas inimesed ei suuda kaotusvaluga toime tulla. "Klammerduvad millegi külge ja see kõik võib viia kokkuvõttes millegi väga õudseni."

Tema arvates võiks film eestlastele meeldida, kuna islandlaste ja eestlaste huumor on üsna sarnane. "Huumori ja mittehuumori piiri peal, väga-väga must nägemus, nihilistlik vaade meie elule."

"Klassikokkutulek 2: Pulmad ja matused"
Režissöör: René Vilbre

"Ma seda esimest osa enam nii hästi ei mäleta, mis on ka selle filmi puhul kõnekas, et see läheb kohe meelest ära," kinnitas Priimägi ja tõi välja, et "Klassikokkutulek: Pulmad ja matused" probleemiks on ebaühtlus. "Komöödiakohad justkui jooksevad, aga teisest küljest dramaatilised episoodid nii väga ei kanna."

"Kokkuvõttes usun, et neil selle kolmanda osa tegemisega ei tohiks probleeme olla, inimesed lähevad seda sama palju vaatama kui esimest," tõdes ta ja tõi välja, et tegemist ei ole omas žanris läbikukkumisega, vaid edu kordamisega.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Terevisioon"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: