Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Eero Epner: õpetamise metafoori abil on võimalik kirjeldada väga palju asju

Foto: Scanpix/Lauri Kulpsoo

Koreograaf Mart Kangro, näitleja Juhan Ulfsak ja dramaturg Eero Epner on kogunenud loetud õhtuteks Kanuti Gildi SAALi, et üksteist - ja miks mitte ka publikut - õpetada.

"Workshop" on sündinud kolme mehe aruteludest proovide käigus. Lavastus keskendub õpetamisega seotud teemaderingile, näiteks, kuidas tekib õpetaja ja õpilase vaheline suhe, kus üks on valmis õppima ja teine arvab et ta on võimeline õpetama.

Autor Eero Epner sõnas, et neile tundus õpetamine väga üldistusvõimeline. "Õpetamise metafoori abil on võimalik kirjeldada väga palju asju alates teatriolukorrast kui säärasest, mis on õpetamisega tihedalt seotud, lõpetades igasuguse teadmise andmisega, teise inimese koolitamisega, voolimisega enda käe järgi."

"See lavastus ei ole kellegi jaoks meist kolmest kuidagi autobiograafiline või psühholoogiline, aga see kogemus sisaldab endas tõdemust, et õpetamises on väga tugev annus naeruväärsust," tõdes Epner ja mainis, et publiku roll "Workshopi" juures on kohal olla.

Mart Kangro sõnul on õpetamises väga palju erinevaid nüansse. "See, et ma õpetan, ei tähenda ilmtingimata, et ma väga täpselt tean, mida ma õpetan," selgitas ta.

"Workshopi" saab Kanuti Gildi SAALis näha üksikutel kordadel märtsis ja aprillis.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: