Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Uues Värskes Rõhus: Marten Kevad, Mikk Pärnits, Kristel Algvere jt

Värske Rõhk
Värske Rõhk Autor/allikas: ERR

Tutvustame värsket Värsket Rõhku.

Värske Rõhu 53. numbris Joonas Veelmaa humoorikaid luuletusi ning tundlikke tähelepanekuid Triin Pajalt. Uute tekstidega esinevad ka Toni Tombak, Anete Kruusmägi ja Mikk Pärnits; luuledebüüdi teevad Aliis Aalmann, Laura Kell ja Seio Saks.

Proosas Kelly Turgi jutt ootamatust kohtumisest ning Marten Kevade novell 19. sajandi üliõpilasängist. Samuti Kristel Algvere lühijutt „Väljaviskamine Hiiumaa moodi“; Algverega on kevadnumbrisse teinud pikema intervjuu Tõnis Vilu, lisaks on ajakirjas lühiintervjuud Marten Kevade ja Triin Pajaga.

Aro Velmet kirjutab päevikurubriigis puudutavalt suremise sotsiaalsetest ja isiklikest tahkudest. Tõlkerubriigis Prima Vista tänavused külalised: rootsi luuletaja Elis Burrau (tlk Carolina Pihelgas) ning itaallane Laura Accerboni (tlk Kristjan Haljak).

Joonas Ojap vaatleb kogumikku „Nihilist.fm. Final Cut“; Hele-Mai Viiksaar käsitleb Mikk Pärnitsa raamatuid „Külmad on nende nimed“ ja „Nemad ehivad sind“; Melissa Tuuling arvustab Steven Vihalemi romaani „Welcome 2 hotel Breyn-Fach“. Maarja Helena Meriste kirjutab Tõnu Õnnepalu teosest „Valede kataloog. Inglise aed“ ning Iiris Viirpalu arvustab Martin Vabati luulekogu „Lootuse akende vaikus“. Raamatusoovitused Vahur Afanasjevilt.

Ajakirja kaanekujundus ja illustratsioonid Sander Joon, fotod Markus Vedler.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: