Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kuressaare Linnateatrist võib saada sihtasutus

Saaremaa vallale kuuluvat Kuressaare Linnateatrit on aastaid toetanud 100 000 euroga ka kultuuriministeerium. Nüüd on teater, vald ja ministeerium alustanud läbirääkimisi ühise sihtasutuse moodustamiseks.

Saaremaa valla, kultuuriministeeriumi ja Kuressaatre Linnateatri esindajate esmasel kohtumisel olid kõik huvitatud sellest, et Kuressaare linnateatrist võiks saada ehk juba järgmisel aastal sihtasutus, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Idee tõi esmalt lauale kultuuriministeerium. "Kuressaare linnavalitsuse ja tänase Saaremaa vallaga on selles mõttes viimastel aastatel hea koostöö olnud," ütles kultuuriminister Indrek Saar ja sõnas, et nad on üritanud rahastada teatrit võrdsetes osades, aga selle võiks ka formaalselt ära fikseerida sihtasutuse näol. "Ühe eeltingimusena on kokkulepe ka selles, et sihtasutuse moodustamisel kumbi osapool teatri rahastamist ei vähenda."

Saaremaa valla abivallavanem Helle Kahm sõnas, et nüüd tuleb arutada seda, et Kuressaare linnateater kindlasti jääks valla ja riigi sihtasutuseks. "Kokkulepe on täna ka see, et vallal oleks suurem osalus nõukogu liikmete näol kui riigil," ütles ta ja kinnitas, et sihtasutuse loomine olukorras, kus riik on teatrit aastaid rahaliselt toetanud, annab teatrile tulevikuks kindlust juurde.

Kuressaare Linnateatri direktori Piret Rauga arvates on selline ettepanek iseenesest juba tunnustus nende teatrile. "Järelikult me oleme õigel teel, järelikult me astume õiget ja ühte jalga."

Eelmisel aastal tõi Kuressaare Linnateater välja 5 uuslavastust ja teatri eelarve oli üle 400 000 euro.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: