Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Argo Aadli lavastusest "Põhjas": Gorkilt ei osanud ma midagi oodata

Foto: Siim Vahur

24. märtsil esietendus Tallinna Linnateatris Uku Uusbergi lavastatud Maksim Gorki näidend "Põhjas". "OP" kutsus kaamera ette näitlejad Argo Aadli ja Liis Lassi ning kriitiku Margus Mikomägi, et lavastusest lähemalt rääkida.

Näitleja Argo Aadli sõnas "OP-is", et Maksim Gorkilt ei osanud ta midagi oodata. "Ma ei ole temaga kokku puutunud, väga üksikuid asju olen kunagi lugenud, tegelikult ta ei olnud mulle mingitpidi tuttav autor, pigem kannustas mind koostöö Uku Uusbergiga," sõnas ta ja lisas, et Uusberg on väga temperamentne ja impulsiivne. "Väga palju mõtteid ja huvitavaid ideid on tema sees."

Liis Lass tõdes, et algul ei mõistnud ta, miks nad Gorki näidendiga "Põhjas" töötama hakkasid. "Ei olnud rolli, ei olnud näitlejasisendit ega maailma, ma ei saanud aru, millest see räägib," lisas ta ja tõi välja, et kui lavastaja Uku Uusberg hakkas nendega tööd tegema, siis ta järsku tajus, et tema on selle lõpuni läbi töötanud. "Tohutu usaldus tekib lavastaja vastu, kui sa tajud, et tema on seda lugenud sadu kordi rohkem kui sina."

Kriitik Margus Mikomägi oli üllatunud, nähes Uusbergi "Põhjas" lavastust. "Tegelikult olen ma seda Gorkit kolmkümmend aastat kaasas kandnud ja nendest samadest asjadest kirjutanud," ütles ta ja leidis, et tegelikult otsitakse seal lavastuses tõde taga, samamoodi nagu praegusel tõejärgsel ajastul. "Mind võlus näitlejameistrikkus, mis lavalt vastu kajas."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "OP"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: