Fotod: "Saja lugu" täitis Viru Keskuse 100 Eesti inimese looga

Teisipäeval, 17. aprillil, kell 13 toimus Viru Keskuses Kaupo Kikkase raamatu ja fotonäituse "Saja lugu" esitlus. Raamatus on fotograaf jäädvustanud sada Eesti inimest ja nendega seotud paigad. Lisaks Kikkase portreedele on raamatus inimeste mõtted, mille on valinud ja kirja pannud nendega jutustustest Laur Kaunissaare.

"Kaks asja, mis mulle jäid kõlama, olid headus ja tumedus. Eesti inimestes on mingit kurbust ja saladust aga Eesti inimestes on ka väga palju headust, kui nendele lähenemise nurk on õige," ütles Kikkas "Aktuaalsele kaamerale".

"Kaupo oskas pildistamise ajal pinge nii maha võtta. Ta nagu jutustas ja rääkis nii vabalt, et ma ei pannud tähelegi, kui ta ütles, et pildistamine on lõppenud," rääkis Elo Volber.

Riik on eeskätt inimesed ja paigad, kus sa neid kohtad. Need inimesed ja paigad on väga erinevad, täis paradokse ja vastuolude ilu. Kohtumistest moodustub vaataja kujutluses omamoodi koondportree ühiskonnast praegusel ajahetkel. Just seda fotograaf Kaupo Kikkase fotoraamat "Saja lugu" teebki — ta portreteerib Eestit läbi saja inimese, kajaks portreteeritute endi mõtted siinsest elust. Need mõtted toob lugejateni Laur Kaunissaare.

Fotograaf Kaupo Kikkase sõnul on olnud lähikohtumised võõraste inimestega midagi väga erilist, mis on tihti kujunenud isiklikumaks, kui kohtumised vanade tuttavatega.

"Tahaks ennekõike loota, et see protsess on mind inimesena kuidagi paremaks muutnud. Ma tunnen, et "Saja lugu" on võtnud fookusesse teemad, mis on inimeste vahel ühised ja tänu sellele kõik need erinevused, mida me iga päevaselt kogeme tunduvad vähem olulisemad," ütles Kaupo Kikkas.

Viru Keskuses avatav näitus "Saja lugu", kust leiab kõigi raamatus oleva 100 inimese portreed, on avatud kuni 5. maini. Fotoraamatut saab osta kõigist suurematest raamatupoodidest.

"Saja lugu" on 20.–29. aprill toimuva festivali Jazzkaar 2018 raames Eesti Vabariigi juubeliks valminud žanriülene suurteos, mis kätkeb endas fotoraamatut ja kontsertlavastust. Näitusele ja raamatuesitlusele järgneb kontsertlavastus "Saja lugu", mis toimub 20. aprillil Jazzkaare avasündmusena Noblessneri sadamalinnakus. Kontsertlavastuse muusika autoriks on helilooja Erki Pärnoja. Videolavastuse on loonud Jaak Prints ja Kaupo Kikkas.

Näituse toimumist toetab Viru Keskus ning DieselArt. Raamat "Saja lugu" valmis tänu headele annetajatele Hooandja keskkonnas. "Saja lugu" peatoetaja on Viru Keskus, partnerid on Noblessneri sadamalinnak, Tikkurila ja Kataja Event. Suurteos "Saja lugu" kuulub Eesti Vabariik 100 muusikaprogrammi.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: