Narva-Jõesuus saab alguse kunstiprojekt "Kunstnikud kogudes"

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Kunstiprojekt "Kunstnikud kogudes" Autor/allikas: Diana Tamane

EV100 kunstiprogrammi suurprojekt "Kunstnikud kogudes" avab 19. mail esimese näituse Narva-Jõesuu Koduloomuuseumis. Arhitekt Aet Ader ja dramaturg Laur Kaunissaare esitlevad koostöös fotograaf Diana Tamanega sekkumist "Puhkus on töö" muuseumi püsiekspositsioonis.

Projekti "Kunstnikud kogudes" raames loovad Aet Ader ja Laur Kaunissaare Narva-Jõesuu Koduloomuuseumisse ekspositsiooni legendaarse puhkusepaiga olevikust – hetkest, mil puhkuseunistus kohtub tööreaalsusega.

Koostöös fotokunstnik Diana Tamanega sündis fotoseeria tänastest Narva-Jõesuu spaadest – Noorus, Meresuu ja Narva-Jõesuu Sanatoorium. Koduloomuuseumi kahel verandal, mis ei ole tavapäraselt sellisel kujul külastajatele avatud, eksponeeritakse lisaks fotoseeriale ka objekte kaasaegsest puhkusekultuurist.

Avamine on koostöös Eesti Arhitektuurimuuseumi ekskursioonide sarjaga "Avatud majad", mis viib huvilised põnevatesse hoonetesse, kuhu tavaliselt ei pääse. Seekord keskendub ekskursioon muinsuskaitsja ja Narva-Jõesuu arhitektuuri parima asjatundja Madis Tuuderi juhtimisel sealsele kuurortarhitektuurile. Buss Tallinnast väljub 19. mail kell 11.00, huvilised saavad registreeruda aadressil ev100@cca.ee või telefonil 5109125.
 
"Kunstnikud kogudes" viib kokku kümme kunstnikku kümne väikemuuseumiga üle Eesti, et tõmmata tähelepanu kultuuripärandile ning pakkuda selle mõtestamiseks ja kaasajaga sidumiseks uusi viise. Projekti raames viibisid kunstnikud kuni kaks nädalat valitud muuseumi juures residentuuris, tutvudes põhjalikumalt selle ajaloo, kogude ning igapäevase toimimisega. Residentuuride tulemuseks on kümme väga erinevat näitust, sekkumist püsiekspositsiooni või kogude uudne tõlgendamine.

Kunstnike töötamine kogude või arhiividega on Lääne kaasaegses kunstis küllaltki levinud praktika, kuid Eestis on see esmakordne katse sellise põhjalikkusega luua uusi ühendusi ja sidustada erinevaid kogukondi. 

Näitus Narva-Jõesuu Koduloomuuseumis jääb avatuks 24. augustini 2018.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: