Suurprojekt "Kunstnikud kogudes" suundub Sillamäele ja Alatskivile ({{commentsTotal}})

Kaader Jaanus Samma näitusest
Kaader Jaanus Samma näitusest

Juuni lõpus suundub EV100 kunstiprogrammi suurprojekt "Kunstnikud kogudes" Sillamäele ja Alatskivile, kus avatakse Jevgeni Zolotko ning Jaanus Samma näitused. "Kunstnikud kogudes" viib Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul kunstnikud väikemuuseumidesse üle Eesti. 

29. juunil kell 16 avab Jevgeni Zolotko Sillamäe Muuseumi hoovialal ajutises juurdeehitises näituse "Viivikonnapassages". 30. juunil kell 15 avab Jaanus Samma Liivi Muuseumi rehe all näituse, mille keskmes on Kodavere rahvapärimus.

Jevgeni Zolotko ekspositsioon on minevikukildudest komponeeritud mälupilt ja ühtaegu nihestatud kohaspetsiifiline ruumikogemus. Kunstnik käsitleb Viivikonna, Sillamäe linna lähistel paikneva asula hetkeseisu endiste ning praeguste elanike suuliste mälestuste kaudu. Sõjavangide ehitatud kaevanduslinn valmis 1955. aastal, hiilgeaegadel elas seal mitu tuhat inimest, nüüd vaevu mõnikümmend. 

Näitus Sillamäe Muuseumis jääb avatuks 31. augustini 2018.

Jaanus Samma näituse keskmes on Kodavere kiriku hoovialalt leitud välikäimla. Selle seintele kirjutatud sõnumid ja nimed jutustavad lugusid 20. sajandi alguse külaajaloost ja inimestest. Hävimisest päästetud käimlast on seega ootamatult saanud uurimisobjekt ja kritseldustest seinal ajalooallikas.

Näitus Liivi Muuseumis jääb avatuks 25. augustini 2018.

Suurprojekt "Kunstnikud kogudes" viib kümme kunstnikku kokku kümne (väike)muuseumiga üle Eesti, et tõmmata tähelepanu kultuuripärandile ning pakkuda selle mõtestamiseks ja tänapäevaga sidumiseks uusi viise. Projekti käigus viibisid kunstnikud kuni kaks nädalat valitud muuseumi juures residentuuris, tutvudes põhjalikumalt selle ajaloo, kogude ja igapäevase toimimisega. Residentuuride tulemuseks on kümme väga erinevat näitust, sekkumist püsiekspositsiooni või kogude uudset tõlgendamist.

Toimetaja: Kaspar ViilupHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: