Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Eesti-Gruusia koostööfilm "Ohtlik ema" võitis Ameerikas ja Hiinas

Ana Urushadze
Ana Urushadze "Ohtlik ema" Autor/allikas: Kaader filmist

Eile pärjati Eesti-Gruusia koostööfilm "Ohtlik ema" Beijingi rahvusvahelisel filmifestivalil parima filmi preemiaga. Nädal varem sai Ana Urushadze debüütmängufilm parima uue režissööri auhinna San Fransisco rahvusvahelisel filmifestivalil.

  "Ohtlik ema" räägib 50-aastasest koduperenaisest Mananast, kes peab valima oma pere ja allasurutud kire, kirjutamise, vahel. Naine otsustab viskuda oma unistuse teostamisele, ohverdades end nii vaimselt kui füüsiliselt.
 
Film on erinevatel festivalidel võitnud juba 24 auhinda, nende hulka kuuluvad Grand Prix´d Locarno ja Sarajevo filmifestivalidel, samuti on film võitnud Aasia ja Vaikse ookeani filmiakadeemia  aasta auhinna.
 
"Ohtlik ema“ on 2017. aasta maailma filmifestivalide üks lemmikutest, filmi on saatnud märkimisväärne edu väga erinevates maailmanurkades. Eesti kinodesse jõuame järgmisel nädalal, aga üksikutel ekraanidel ja kohtades. Loodetavasti leiab Eesti kinopublik need seansid siiski üles – seda filmi tasub kindlasti vaadata," märkis filmi üks produtsentidest Ivo Felt.
 
Film linastub järgmisel nädalal Eestis Artises, Elektriteatris, Märjamaa kinos Helk, Vastseliina rahvamajas ja Tapa Kultuurikojas.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: