ERMi loengusarjas räägitakse mobiilse lapsepõlve kodukogemusest ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1526027580000 | amCalendar}}
$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

15. mail kell 18 peab Eesti Rahva Muuseumi Maailmafilmi ruumis tasuta loengu antropoloog Helelyn Tammsaar, kes avab vanemate töö tõttu tihti kolivate laste kodukogemuse erinevaid tahke. Ettekanne lõpetab sel kevadsemestril ERMi loengusarja "Maailm ja rahvad".

""Kust sa pärit oled?" on kõige keerulisem küsimus, mida esitada rändava eluviisiga lapsele. Uurisin aasta kestnud välitöö käigus "kolmanda kultuuri" lapsi, kes vanemate töö tõttu sageli kolivad. Selle käigus tõstatus minu jaoks teine, olulisem ja huvitavam küsimus: kui kodu ei ole geograafiline paik, kui juured on mööda maailma laiali, siis kuidas lapsed kodu kogevad?" iseloomustas Tammsaar oma uurimisteemat.

Eksperimentaalsel osalusvaatlusel põhinev ettekanne tegeleb kodu mõiste konstrueerimisega, lähtudes kodust kui kogemusest, praktikast ja sündmusest. Muuhulgas peatub Tammsaar eetilistel dilemmadel, mis kaasnevad laste uurimisega.

Helelyn Tammsaar on lõpetanud Tallinna Ülikooli antropoloogiaosakonna magistriõppe ning tema magistritöö pälvis Haridus- ja Teadusministeeriumi tunnustuse 2016. aastal kaitstud lõputööde hulgas.

Kõik huvilised on oodatud kaasa mõtlema ja rääkima. Lisainfo ERMi kodulehel ja Facebookis.

ERMi loengusari "Maailm ja rahvad" tutvustab iga kahe nädala tagant teisipäeviti vaheldumisi soome-ugri rahvaste ja teisi maailma kultuure. Ettekandeid ja vestlusõhtuid erinevatel teemadel viivad läbi oma ala asjatundjad. Kevadsemestril on loengukavas Tallinna Ülikooli antropoloogiaosakonna tudengite ja vilistlaste loengud. Osalemine ERMi hõimuklubis ja loengutel on tasuta.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: