Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Vilniuse ooperiteater toob juunis Tallinna ooperi, rahvusliku teose ja balleti

15. mail alustas Vilniuse ooperiteatris oma külalisetendusi Rahvusooper Estonia. Kaasa toodi vapiloom Kratt, aga ka palju muud põnevat. Kuna Estonia tahab midagi ka vastu saada, on juba juunis Viniuse ooper külas ka Tallinnas.

"Ma ei tahaks öelda, et meie publik on konservatiivne, aga kõige rohkem meelitab publikut klassika, eriti balleti puhul. Aga kui on väga hästi lavastatud modernballett. Aga mis on modern? See võib olla ka klassikaline modern. Või moderne klassika. See tõmbab alati publikut," rääkis "OP-ile" Leedu ooperi- ja balletiteatri produtsent Arturas Alenskas.

Kuu aja pärast tuleb Vilniuse ooperiteater külalisetendustega Eestisse.

"Toome ühe ooperi. Ühe rahvusliku teose. Ja ühe balleti. See on selline vahetuse idee kolme Balti riigi ja kolme teatri vahel. Estonia, Riia ooper ja meie ooper. Teie "Kratt" tuleb meile, meie toome teile oma Čiurlionise. Čiurlionis on helilooja ja maalikunstnik, nüüd on temast tehtud ballett. Helilooja on Giedrius Kuprevičius, lavastaja on noor Poola koreograaf Robert Bondara. Lisaks toome kaasa oma ooperi, mis möödunud aastal teenis Leedus kõik kolm võimalikku auhinda. "Don Carlos", mille lavastaja on Günter Krämer, keda Eesti publik ilmselt juba tunneb. Klassikaliseks balletietenduseks on meie trupi kunstilise juhi koreograaf Krzysztof Pastori lavastus "Romeo ja Julia"."

Kuna Vilniuse ooperiteatri lava on Estonia teatriga võrreldes väga suur, peab nii Vilnius kui ka Estonia Vilniusele külla sõites tegema mõningaid sobitamisi Vilniuse lavakujunduse järgi.

"Ühislavastustel on meie repertuaaris päris oluline koht. See võimaldab tutvustada meie nime, aga ka vahetada artiste, esineda eri lavadel ja publik ei pea kuhugi lendama, kui tahab näha sama, mis Metropolitanis," lisas Alenskas.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: