Tartu Elektriteater plaanib avada kuni kolme saaliga kinomaja ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Elektriteater Tartu Ülikooli kirikus
Elektriteater Tartu Ülikooli kirikus Autor/allikas: Facebook

Tartu kinoturg üha laieneb. Oktoobris avab uksed uus kobarkino, endiselt peab laienemisplaane ka alternatiivkino Elektriteater - kuna kinokülastajaid tuleb üha juurde, plaanib ka Tartu ülikooli kirikus tegutsev alternatiivkino avada kuni kolme saaliga kinomaja.

Eesti kinokülastuste arv püstitas 2017. aastal rekordi ning esimest korda ületati 3,5 miljoni piir. See tähendab, et kinos käiakse kaks korda rohkem kui kümne aasta eest.

Statistikaameti hinnangul avaldavad populaarsusele mõju nii üleüldine elatustaseme tõus, suurenenud filmivalik kui kinovõrgustiku laienemine. Nii oli ka Tartus kümne aasta eest kolm kino. Tänavu oktoobriks, mil uued saalid avab ka Forum Cinemas, on kinosid juba viis, kusjuures kolm neist on suured kobarkinod.

Suuremaks tahab kasvada ka kohalik alternatiivkino Elektriteater. Kino visionäär Andres Kauts sõnas ERRile, et pikemas perspektiivis on nende eesmärk saada täiesti oma ruumid. "Seal võiks olla kaks-kolm saali ja tore kohvik, seega oleks püsivalt Tartus oma väärtfilmikino," selgitas ta ja tõi välja, et siis oleks tartlastel igapäevaselt valida väga erinevate filmide vahel.

Samasugused plaanid olid Elektriteatril ka aasta aega tagasi, mil ruumikitsikus neid Tartu Uue Teatri majast lahkuma sundis. Toona polnud aga leitud veel praegu peatuspaika Tartu Ülikooli kirikus. "Lühemad plaanid on näidata samades ruumides head kino edasi, sest me alles aasta alguses kolisime siia, see on esimest korda, kui meil on oma saal ja me tahame selle hästi käima saada."

See tähendab, et uut maja pole vaja varem kui kolme kuni viie aasta pärast. Küll aga kolitakse suveks õue. "Oleme sel suvel üpris püsivalt Tartus Aparaaditehase sisehoovis, kus näitame kolmel õhtul nädalas Euroopa, Eesti ja Ameerika filme, nii uuemaid kui vanemaid."

Ehkki Tartusse on jõudnud kolm suurt kinoketti, Elektrikino visionäär konkurentsi ei pelga. "Mida rohkem inimestel on võimalust filme vaadata, seda rohkem nad ka enamasti vaatavad, meil on väga hea meel, et filmikultuur areneb nii Tartus, Eestis üldiselt kui ka üle maailma."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: