Rakvere teatri etendusi külastas 64 549 inimest ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Rakvere teater
Rakvere teater "Timbu-Limbu" Autor/allikas: Kristo Kruusman

Rakvere teatril on selja taha jäänud 78. hooaeg, mil anti kokku 360 etendust väiksemates ja suuremates teatrisaalides üle Eesti. Teatrijuht Velvo Väli sõnul on lõppeva hooaja peamised märksõnad uus loominguline juht, kolm noort näitlejat, EV100 ning 15. korda toimunud rahvusvaheline etenduskunstide festival Baltoscandal. Kokku toimus teatris 1554 erinevat üritust. Etendusi külastas 64 549 teatrikülastajat, ja kui liita siia juurde kino, jazz, kohvikusarjad ja muud toimunud üritused, siis oli külastajaid kokku ligi 130 000.

Peanäitejuht Peeter Raudsepa jaoks joonistus lõppenud hooajal selgelt välja kaks peamist telge – tugevate naislavastajate poolt lavale toodud näitemängud ning hooaja alguses teatriga taasliitunud lavastaja-dramaturg Urmas Lennuki autorilooming. Eili Neuhaus tõi lavale nüüdisklassikasse kuuluva ja publiku poolehoiu pälvinud "Lendas üle käopesa", Arknal etendus "Lõikuspeo tantsud", mis pakkus inimestele läbi südamlikult romantilise iiri loo samastumisvõimalusi. Elina Purde lavastas eksimuste komöödia pealkirjaga "Hullemast hullem", mis võimaldas teatritrupil näidata oma mänguoskuste teatraalsemat poolt.

Urmas Lennukiga seotud pealiin algas sügisel, kui esietendus tema kirjutatud ja lavale seatud "Ükssarvikute farm", kus lennukliku filosoofiaga mängitakse eestlaste kultuurimäluga. Samuti tuli tema käe alt lavale jõululavastus "Timbu-Limbu", mida käis vaatamas sadu lapsi üle Eesti. Üheks märgilisemaks lavastuseks peab Raudsepp kevadel EV 100 programmis "Sajandi lugu" esietendunud "Puudutada kuud", kus mitu ühiskondlikult ja kultuuriliselt olulist nähtust üheks tervikuks koondusid. Lavastus kujunes oluliseks tantsulise osakaalu poolest: esmakordselt oli Rakvere Teatri lavastuses niivõrd suur roll kaasaegsel tantsul, läbi mille just teatri noored näitlejad Jaune Kimmel ja Madis Mäeorg said näidata oma võimekust.

Hooaega mahtus ka Tiina Mälbergi lavastatud valgust, luulet ja muusikat põimiv rännak "Tagassi inglite juure" Rakvere Rahvaaias, Karl Koppelmaa kaasaegse keelega lastelavastus "Päästame ema" ning koostöös väliseestlastega sündinud lavastus "LA H US".

"Hooaja lõpetas Baltoscandal, mis on endiselt noore ja intelligentse publiku lemmik teatrifestival," võttis Raudsepp lühidalt kokku tema esimese hooaja Rakvere Teatris.

Lisaks etendustegevusele jätkas teater publiku hulgas tuntuks saanud sarjadega nagu RT vestleb, RT esitleb j RT jazz. Nimekirja lisandusid kaks uut ettevõtmist, mille publik on ka vastu võtnud. RT luulesari "Kuu kutse" on pühendatud autoritele, kes kõnelevad luulekeeles. RT muusika koondab aga enda alla kontserdid, mil kõigil ühisjoon: ühe Rakvere Teatri näitleja hetk muusikas. Sarjale andis avapaugu näitleja Imre Õunapuu, kellele see oli esimene autorikontsert.

Teater naaseb tööle augusti teises pooles ning 79. hooaja esimene etendus on 23. augustil Arkna karjalaudas toimuv "Lõikuspeo tantsud". 8. septembril annab teater ametliku hooaja avapaugu, mil keskpäeval on oodatud teatrisse perepäevale kõige väiksemad teatrikülastajad. Õhtul algusega kell 18 on suurematele teatrisõpradele kavas kolmevaatuseline peoõhtu alapealkirjaga "Põrsaid kotis ei müüda!".

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: