Eesti iidsed rajad ja teed leiab EV100 raamatust "Eesti teede ja transpordi 100 aastat ({{contentCtrl.commentsTotal}})

„Eesti teede ja transpordi 100 aastat“ esitlus
„Eesti teede ja transpordi 100 aastat“ esitlus Autor/allikas: Dmitri Kotjuh/ Järva Teataja

Reedel, 17. augustil esitleti Järvamaal Eesti jalgrattamuuseumis EV100 raamatusarja kuuluvat teost "Eesti teede ja transpordi 100 aastat". Autori Valdo Prausti raamat kajastab ühtse tervikuna Eesti teede ja transpordi ajalugu iidsetest radadest tänapäevase taristuni.

"Enne raamatu kirjutamise juurde asumist suundusin aastaks arhiivi ja võtsin vastu väljakutse töötada läbi enamiku olemasolevaid 20. sajandi Eesti teede- ja transpordiajaloo materjale," sõnas raamatu autor ja Eesti jalgrattamuuseumi asutaja Valdo Praust. "Nii saigi juubeliaastaks loodud raamatu kaante vahele kokku nii Eesti veeteid, maanteid, raudteid, lennundust ning kõikide nende transpordiliikide sõidukeid kajastav sajandit kattev ajalugu," lisas Praust.

"Eesti teede ja transpordi 100 aastat" esitlus Autor: Dmitri Kotjuh/ Järva Teataja

Riigikantselei EV100 juhtrühma liikme Tiit Pruuli sõnul on raamatu "Eesti teede ja transpordi 100 aastat" loonud oma ala spetsialist ja tõeline entusiast. "Kuna Valdo on rekonstrueerinud Eesti muinas- ja keskaegse teedevõrgu ning tegelenud üle 30 aasta raudtee ajaloo, vanatehnika ja -sõidukitega , siis suudab ta teoses välja tuua põnevaid seoseid Eesti teede ja transpordi valdkonna arengu kohta," kinnitas Pruuli.

"Eesti teede ja transpordi 100 aastat" esitlus Autor: Dmitri Kotjuh/ Järva Teataja

Juubeliperioodil ilmub EV100 raamatusarjas 44 teost, mis jutustavad Eesti arengulugu läbi eri valdkondade. Raamatusarja teemad on valinud riigikantselei EV100 juhtrühm ja raamatusarja kolleegium koosseisus Mart Orav, Aleksei Lotman ja Peeter Saari. 

Ülevaatesarja annab aastail 2018-2019 välja kirjastus Post Factum koostöös riigikantselei EV100 korraldustoimkonnaga.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: