Vaiguviiul annab välja Ornamendi plaadi

Laulja Gunnar Graps
Laulja Gunnar Graps Autor/allikas: Heidi Maasikmets

Septembri keskel ilmub Gunnar Grapsi & Ornamendi "Rahatuvi" plaadi CD ja vinüülina. Mõlemal formaadil on kümme lugu.

1972. aasta kevadel nõukogude armeeteenistusest naastes taasliitus Gunnar Graps oma endise bändi – biitmuusikat viljeleva Mikronitega –, mis oli 1960. aastate lõpul pälvinud valdavalt Grapsi originaalloomingu eest laialdast tähelepanu. Ent kuna sõjaväe-aastatel olid tema muusikalised huvid arenenud senisest rokilikumas ning eksperimenteerivamas suunas, ei rahuldanud teda enam Mikronide stiil.

Nii lahkuski Graps 1973. aastal Mikronitest ning hakkas otsima uusi kaaslasi, kellega oma värskeid loomingulisi ideid realiseerida. Juba sama aasta suve lõpuks oli ta osalt juhuse tahtel alustanud koos mängimist kitarrist Andres Põldroo ja basskitarrist Ilmar Sootsiga (kelle 1974. aastal vahetas välja Tõnu Tormis) ning vastsele rocktriole anti nimeks Ornament.

Võib üsna julgelt väita, et mõjutatuna Led Zeppelinist ja teistest kaasaegsetest gigantidest sai Ornamendist kiiresti ja esimeste seas tõsisemaid ja originaalsemaid rockbände kogu Nõukogude Liidus.


GUNNAR GRAPS & ORNAMENT "RAHATUVI":
Rahatuvi

Radio Luxembourg

Hirm

Mis jääb meist maha? 

Pilved kuuvalgel

Meie teisikud          

Abielud sõlmitakse taevas 

Iga päev

Tuhande järve taevas

Miks?
 

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: