Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Teater NO99 toob lavale oma tõlgenduse Juhan Smuuli "Kihnu Jõnnist"

Kihnu Jõnn, kodanikunimega Enn Uuetoa, oli legendaarne kapten, kes väidetavalt suutis vaigistada ka kõige karmimaid torme. Kaptenipaberiteta mees seilas mööda maailma meresid ilma kompassita, suurte ja ohtlike alustega, mille pardale ükski teine kapten oma jalga tõsta ei söandanud.

Kuulsa meremehe mõistatuslikku lugu on teatrilavadel mängitud korduvalt. NO99 versiooni keskne liin on see, kuidas Kihnu Jõnnist kujunes legendidest tuttav kuju. Mängu on toodud ka paar tuttavat tegelast Juhan Smuuli "Atlandi ookeanist", leidub tsitaate Shakespeare'i "Tormist" ning Hemingway romaanist "Vanamees ja meri".

"Selline väljend nagu leadership, ilusas eesti keeles, on tänapäeval ju äärmiselt oluline, et kelle järgi me juhindume, mismoodi me juhindume ja kuidas siis juhiks olla ja milline on juhi autoriteet, kas see püsib ka läbi katsumuste, kas on veatut juhti olemas," rääkis lavastaja Tiit Ojasoo "Aktuaalsele kaamerale". "Liine on mitmeid, aga kõige olulisem on see, kuidas Jõnn kasvab selleks Jõnniks, kes legendides elab," lisas ta.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: