Moskvas toimus Pärdi loomingule pühendatud festival "Peegel peeglis"

{{1538409360000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Sel nädalavahetusel toimus Moskvas Arvo Pärdi loomingule pühendatud festival "Peegel peeglis". Kohalikele melomaanidele esitati nii Pärdi kui ka teiste eesti heliloojate teoseid.

Festival "Peegel peeglis" toimus juba neljandat korda. Sel aastal oli festival pühendatud ka Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale. Galakontserdi programmis olid nii Pärdi kui ka teiste eesti heliloojate – näiteks Erkki-Sven Tüüri, Jan Räätsa ja Heino Elleri teosed.

"Me anname sellega koos meie loova kultuuri pildi. See oleks sama, kui me räägiksime vene muusikast ja räägiksime ainult Šostakovitšist. Aga on ju palju muud. Ja kui sa jagad ja tead kõike, mis ümber on toimunud, siis sa tajud ka seda muusikat hoopis teistmoodi," rääkis "Aktuaalsele kaamerale" dirigent ja ansambli Hortus Musicus juht Andres Mustonen.

Igal aastal tutvustab festival vene publikule uusi nimesid eesti muusikas. Sel korral toimus Moskvas helilooja Helena Tulve teose "Hingamisveele" esmaettekanne. Helena Tulve kuulub juba Arvo Pärdi õpilaste hulka.

"Kui asjad üksteist peegeldavad, siis me võime näha igasuguseid asju ja erinevat muusikat ja erinevaid inimesi. Aga siin võib ka öelda seda, et Pärt on eesti muusika üks olulisemaid vedureid, heliloojatest kindlasti. Ja vedurile järgnevad vagunid, ja neid on palju," märkis Tulve.

Noortele eesti muusikutele andis festival suurepärase võimaluse näidata oma oskusi Moskva konservatooriumi nõudlikule publikule.

"Selles konservatooriumis mängida on muidugi täielik unistus. Selle ajalugu arvestades on see täiesti meeletu," rääkis tšellist Marcel Johannes Kits.

Festivali organiseerijad loodavad, et ühel päeval tuleb Moskvasse ka Arvo Pärt ise.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: