Veronika Kivisilla argipäeva pühitsused jõudsid märkmikust kaante vahele

Veronika Kivisilla
Veronika Kivisilla Autor/allikas: Jukko Nooni

16. novembril ilmub Veronika Kivisilla esimene proosaraamat "Kuni armastus peale tuleb". Veebipäeviku sissekannetest alguse saanud tekstikogu kirjeldab pealtnäha tavalisi argiseiku, millele on aga hoopis sügavama tähenduse andnud autori võime näha väikeses suurt.

Veronika Kivisilla ise nimetab viie aasta jooksul kirjutatud lugusid argipäeva pühitsusteks. "Kui mõned inimesed ütlevad, et nad peavad päevikut, siis mina pean märkmikut. Ja neid märkmikke on viie aasta jooksul olnud palju. Nende sisu on tihti üsna kaootiline, sest kui ma olen kohanud lugu, mis mind kõnetab, on tähtis see kiiresti ja vahetult kirja panna. Suurema osa tekste olen kirja pannud tänaval laternaposti all või bussis või rongis. Need on teel olemise lood."

"Kuni armastus peale tuleb" viib lugeja nii linnalähirongi reisijate sekka kui ka Pääsküla poodi kohtuma särtsaka müüjatari Svetaga; nii Kirjanike Majja kui ka autori koju, kus on sirgumas tema sõnaosavad järeltulijad. Veronika Kivisilla raamatus saavad ühtviisi kõnekaks nii võõra poetatud lausekatke kui ka südamest südamesse vestlus pojaga.

Veronika Kivisilla on varem avaldanud luulekogud "Kallis kalender" (Verb, 2011), "Veronica officinalis" (Verb, 2012) ja "Cantus Firmus" (Näo Kirik, 2015). Ta on koostanud õpikuid, laulikuid ja sõnaraamatuid ning töötab hetkel Eesti Kirjanike Liidus projektijuhina.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: