Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Metro Luminali 30. sünnipäeva kontserttuuril kõlavad lood, millega uuel koosseisul on midagi öelda

Foto: ERR

"Terevisiooni" otsestuudios käis 30-aastane Metro Luminal, kuigi seda mitte päris 30 aasta taguses kooseisus. Robin Juhkental ja Marko Atso liitusid ansambliga alles hiljuti, kuid üks mees, kes on bändis algusest peale olnud, on Rainer Jancis.

"Nagu kõik asjad maailmas algavad otsusest, et peaks tegema hakkama. Otsus sündis minu peas, ja siis sai ansamblile nimi välja mõeldud ja leitud koostööpartnerid," rääkis Jancis Metro Luminali sünniloost. Nn koostööpartnerid on need, keda praegu enam Metro Luminalis ei ole, kuid kes mingil ajal väga seostusid selle bändiga. Näiteks Allan Vainola.

"Metro Luminal on juba 30 aastat tegutsenud ja neid erinevaid koosseise on selle aja jooksul juba olnud üsna mitmeid, mitte ainult üks. Tavaliselt peavad inimesed silmas plaati "Ainult rottidele", aga enne seda on olnud sellist parajat rändamist ja peale seda on olnud parajat rändamist. Tegelikult on kõik tšill ja rahulik ning inimestel on muid asju teha. Allanil on teised ansamblid, teised projektid ning sedasi see elu käib. Ei ole 30 aastat ühe koha peal."

Bändi trummar Marko Atso ütles, et Rainer Jancis helistas talle juba samal päeval, kui ta Metsatöllust lahkus ja kutsus bändi trumme mängima.

"Ma ütlesin ka samal päeval jah. Rainer ütles, et kõige olulisem on see, et ma tahaksin teha uut mussi. See oli ka mulle oluline. See plaat, mis ilmus eelmisel nädalal, on kogu selle n-ö muu liikumise algus," märkis Atso.

"Siit saab väikese aimu, mis moodi Metro Luminal selle kooseisuga kõlab, ja keegi ei ürita kedagi kopeerida. Ma pole olnud Metro Luminali kõige suurem fänn, aga kui ma neid järele kuulan ja mõtlen, siis tegelikult tuleks võtta iga seda ajastut eraldiseisva asjana," lisas Atso.

Bändi praegune laulja Robin Juhkental märkis, et ta oli paarikuune, kui Metro Luminal 30 aastat kokku tuli.

"Esimestest kuudest mul mälestust pole, aga ma mäletan Metro Luminali alati kui stiilset ja lahedat bändi. Rainerit ma tean ka juba aastast 2007, kui esimest korda nägime. Mingisugune idee meil tekkis, aga siis Rainer tõmbas kuhugi lombi taha ära ja siis meil jäi see idee soiku. Vahepeal ikka aeg-ajalt nägime, jõime teed. Mina jõin midagi kangemat, Rainer jõi teed. Linnas ikka nägime, ja siis kui jutt konkreetsemaks läks, siis ma väga kaua ei mõelnud."

Jancis on olnud ansambli helilooja läbi aegade. "Ent kõik mehed on sellesse asjasse ka oma panuse pannud ja Robin on eriti head tööd teinud, millega ei saa muud, kui rahul olla, ja väga palju oma hinge ja hoolt sinna pannud. Minuarust tulemus on väga terviklik ja harmooniline. Me mängime laivis neid lugusid praktiliselt samamoodi nagu plaadil."

Atso rääkis, et kontserttuuri "Metro Luminal 30" kontserdid on kaks tundi pikad. "Valisime uue plaadi pealt seitse lugu, vahepealsete plaatide pealt, nii selle "Ainult rottidele" kui ka "Coca Cola" pealt. Valisime lood, millega meie kooseisul on midagi öelda."

Atso sõnul silma järgi nende publikus uued ja vanad fännid pooleks. "Tartus ja Pärnus olid meil saalid täis ja kui ma nende inimeste vanust vaatan, siis ma julgen öelda, et need on praegu pooleks."

Lugude vahele pole väga palju neil vaja öelda, sest Metro Luminali muusikal on ilma selletagi piisavalt öelda, nentis Atso. "See kahetunnine set on niivõrd mitmekülgne, et ta on muusikaliselt juba selline, et seal pole vahet, kas see on või ei ole."

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: