Rakvere teatri lavale jõuab Nadežda Ptuškina "Kuni ta suri"

Rakvere teater
Rakvere teater "Kuni ta suri" Autor/allikas: Alan Proosa

16. novembril jõuab Rakvere teatris lavale Vene draamakirjaniku ja stsenaristi, teatri- ja filmilavastaja Nadežda Ptuškina näitemäng "Kuni ta suri".

Nadežda Ptuškina on kirjutanud enam kui 70 näidendit, millest on Venemaal lavale jõudnud 40. "Kuni ta suri" on üks tema enim mängitud näitemänge, mida on lavastatud nii Ukrainas, Rumeenias, Jaapanis kui ka paljudes teistes riikides.

Eestis on Ptuškina näidendid toodud lavale kahel korral Vene Teatris: 1998. aastal "Seniks, kuni ta suri", mille autor ka ise lavastas ning 2004. aastal "Braavo, Laurencia!".

Rakvere teatris seab näitemängu lavale peanäitejuht Peeter Raudsepp, kelle jaoks on selle loo suurimaks sõnumiks usk sellesse, et igas inimeses peitub universumi suurim tarkus ehk südame hääl. "Armastav süda on tõeline tarkus, nii ütleb Charles Dickens, kelle teoseid armastavad ema ja tütar, kes elavad keset kapitalismist hullunud ühiskonda," sõnas lavastaja ja tõi välja, et nende kahe vana naise ühetoalises korteris pole televiisorit ning nende päevad mööduvad esmapilgul üksluiselt ja vaeselt. "Seda aga seni, kuni nende ellu sekkub imeline juhus."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: