Galerii: Käru muuseum korraldas Tallinnas lastekärude paraadi

{{1544798580000 | amCalendar}}

Reedel korraldas Käru muuseum Tallinnas lastekärude paraadi, millega koguti raha kahe 19. sajandi käru ostmiseks ja mitme käru renoveerimiseks.

Hetkel on Käru muuseumi kollektsioonis umbes 60 käru. Muuseumi kinnitusel kasvab number pidevalt, kuna inimesed toovad jätkuvalt kärusid juurde, kuid enamik kärusid, mis muuseumile antakse, on väga halvas seisukorras. Tallinnas korraldatud aktsiooniga soovib muuseum tõmmata tähelepanu ja koguda raha kahe 19. sajandi käru ostmiseks ja lagunenud kärude taastamiseks.

Käru muuseumi on rajanud filmirežissöör Aljona Suržikova, kelle sõnul võisid paraadist osa võtta ka need, kellel lastekäru ei ole. Huvilisele toodi käru muuseumi kogust.

Paraad algas kell 14:00 Viru tänavalt, kust liiguti edasi Raekoja poole ja sealt edasi Vabaduse väljakule.

Kärude muuseum Käru alevikus avatakse järgmisel nädalal, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Suržikova leiab, et vanad lapsevankrid on ägedad ja vastupidavad.

"Vanasti ei kasutatud kärusid üheks või kaheks aastaks, neid hoiti ehk lapsed ja lapselapsed sõitsid nendega. /.../ Tõime mõned eksponaadid siia, et näidata, et see kollektsioon on unikaalne ja huvitav. Käru ajalugu on väga erinev," rääkis ta.

Muuseumis leiavad oma koha ka nukukärud.

Käru alevikus tekitab muuseum parjalt elevust ja kogu alevik räägib lastekärudest.

"Tänase ürituse mõte on rääkida, et Kärus on ka elu, et maal on ka toredad inimesed ja tehakse huvitavaid asju," ütles Suržikova.

Toimetaja: Kaspar Viilup, Janet Õunapuu, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: