Ardo Ran Varres filmist "Johannes Pääsukese tõeline elu": see on traagiline

Foto: Kaader filmist

Reedel jõuab kinodesse Hardi Volmeri film "Johannes Pääsukese tõeline elu", mis viib vaatajad sündmusterohkele retkele läbi Setomaa ühes Eesti esimese filmimehega.

Tegemist on tõelise roadmoviega, kus on kokku miksitud Pääsukese 1912. aastal filmitud kaadrid ja režissööri nägemus tema seiklustest päevapiltniku ja filmimehena, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Ma arvan, et ta on lõbus film samas on ta traagiline film. Ta on setu film, ta on igati selline Eesti asi," lausus filmi helilooja Ardo Ran Varres.

Sergo osatäitja Tõnu Kark lisas, et ei pea seda ainult Hardi Volmeri filmiks. "Suur osa filmis on teinud Johannes Pääsuke ja need kaadrid, mis tollest ajast on, seda on ikka väga valus vaadata. Missugused inimesed, milline siiras loomapilk on inimesel, kui ta vaatab su poole. Kui mustad nad olid vahest, mulle mõjus see kuidagi nii, et ma hakkasin mõtlema, et tegelikult on see kurb film," tõdes Kark.

Eriliselt tõstetakse Pääsukese filmi puhul esile ka kauneid maastikuvaateid ja pildikeelt. Tartu Filmifondi eestvedaja Reigo Kuivjõgi ütles, et kui pildikeel välja jätta, siis teda vaimustas tegijate väsimatu tahe. "On tunda, et temas on tegemise hing sees, et see ei ole käsu peale ja raha laiakslöömise projekt," tõdes ta,

Kokku tehti film üheksa aastat, mistõttu jõudis enne filmi lõplikku valmimist palju muutuda. Vahetult enne võtete algust läks manalateed Arvo Kukumägi, kellele oli algselt kirjutatud Sergo roll. Tagantjärele ütleb rolli endale saanud Tõnu Kark, et ta kartis väga, kas tuleb sellega toime. 

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: