Folklorist Marju Kõivupuu andis välja pärandiaabitsa

Folklorist Marju Kõivupuu kogus kokku mõisted, lood ja tähendused asjadele, mis olid "vanasti", kuid pole päris kadunud ka tänapäeval.

"Pärandiaabits lastele ja suurtele" jutustab lugusid linnupettest ja lokulauast, kihelkonnast ja kaerajaanist, loitsust ja luupainajatest, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Vana aja asjade kõrvale on jõudnud uuema aja nähtused, mis ühel hetkel muutuvad jälle vanaaegseteks. Olgu selleks siis neljavärviline pastakas, telefoniputka, kassikangas või liisusalm.

Raamatu illustratsioonide autor on kunstnik Ene Aomets.

"Me peame minema sellesse aega tagasi, kus need uskumused käibisid ja käisid ja missugune oli toonane ühiskonna korraldus ja võib-olla selleks on see raamat ka hea. Et me õpiksime vanemat kultuuri lahti kodeerima. Me ei saa läheneda tolleaegsetele kujutelmadele tänapäeva inimese vaatekohast nii, nagu me ei kasuta koolis krihvlit ja tahvlit. Samas kasutame, sest nutiekraan näeb samasugune välja ja krihvlikene on seal juures millega ikoone lahti toksida," selgitas folklorist Kõivupuu.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: