Kuressaare linnateatri laval uuritakse 100 aastat tagasi toimunud Saaremaa mässu

2. märtsil esietendub Kuressaare linnateatris Urmas Lennuki kirjutatud ja Raivo Trassi lavastatud "Tasa, vaikselt sõudvad pilved...", mis räägib loo 100 aastat tagasi toimunud Saaremaa mässust.

Lavastus "Tasa, vaikselt sõudvad pilved..." proovib seleada teatrilaval lahti, miks pidi Eesti Vabariigi sünni juures Saaremaal mõttetult hukka saama ligi 200 saarlast, vahendas "Aktuaalne kaamera". Lavastaja Raivo Trass selgitas, et ajaloolased peavad 1919. aasta sündmuseid õnnetuseks. "Sellele ei ole õiget vastust, mis siis õieti toimus, aga süüd peavad kandma nii mandri poolel Eesti Ajutine Valitsus kui ka siinpoolsed," ütles ta.

"Tasa, vaikselt sõudvad pilved..." on esimene teatrilava kogemus ka viiele Saaremaa Ühisgümnaasiumi koolipoisile. Näitleja Uku Pokk kinnitas, et tema proovib laval olles hoida sees vastikut tunnet, et tuleb minna kuhugi, kus ta saab tõenäoliselt surma.

Kuressaare linnateatri 20 aastase ajaloo jooksul mängitud lavastustest on "Tasa, vaikselt sõudvad pilved..." on ka üks erilisemaid. "Hooaja sees ei ole me nii suure koosseisuga tükki välja toonud," selgitas Kuressaare linnateatri juht Piret Rauk ja lisas, et nii suurejooneline oli viimati teatri esimene lavastus "Tuulte tallermaa".

Lisaks etendusele saab teatrikülastaja otse saalist väljudes maja sinises saalis olevalt näitusel lugeda ja vaadata ajaloolaste faktipõhist käsitlust Saaremaa mässust.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: