Muusikaväljaanne Pitchfork tegi intervjuu Maria Minervaga: Ameerikas puuduvad underground-muusika toetused ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Cherushii ja Maria Minerva
Cherushii ja Maria Minerva Autor/allikas: Facebook

Mahukas usutluses muusikaväljaandele Pitchfork rääkis Maria Minerva nii Eesti ja Los Angeleses ühisosadest ja erinevustest kui ka koostööst Chelsea Faith Dolani ehk Cherushiiga, kes hukkus traagiliselt 2016. aastal ööklubi Ghost Ship põlengus. Selle aasta algul ilmus nende ühine lühialbum "Cherushii & Maria Minerva".

Maria Minerva ja Cherushii tutvusid üsna pea, kui Minerva kolis 2013. aastal Ameerikasse, vahendas Pitchfork. Nende mõlema muusikat avaldas plaadifirma 100% Silk ning mõne nädalaga said neist kiirelt sõbrad. "Ta oli mulle nagu suurem õde," kinnitas Minerva, lisades, et tegelikult on tal üsna keeruline inimestega kontakti saavutada.

Traagiline tulekahju, milles Chelsea Faith Dolan hukkus, toimus 2. detsembril 2016. aastal. Lühialbum, mis jõudis kuulajate ette veidi enam kui kaks aastat hiljem, oli tolleks hetkeks peaaegu valmis. "Need lood ei ole perfektsed, sest ta ei saanud neid minuga koos lõpetada," selgitas Minerva ja rõhutas, et samas oleks Cherushii praeguse tulemusega väga rahul. "Me tahtsime teha plaadi, mis sobiks tantsupõrandatele, eriti just geiklubidesse, kus ma tunnen end kõige õnneliku ja kindlamana."

Pärast Cherushii hukkumist oli Maria Minerva kindel, et peab selle plaadi lõpetama. Põhiline põhjus, miks avaldamine nii kaua aega võttis, oli see, et materjale oli keeruline kätte saada. "Ma ei pääsenud tegelikult kunagi tema arvutisse, vaid Cherushii poiss-sõber saatis mulle failid mälupulgal," selgitas ta ja lisas, et kuigi esialgu tundus plaadi lõpetamine keeruline, siis ei saanud ta seda pooleli jätta. "Ma poleks seda endale kunagi andestanud."

Plaadile on jõudnud ka Minerva kirjutatud lugu "This Must Be the Place", mis on algselt kirjutatud Tallinnast. Jõudes Los Angelesse, avastata ta aga endale üllatuseks, et seal vaatavad talle otsa täpselt samad probleemid - mõlemad on autokesksed linnad, kus on palju väljasurnud alasid. "Plaadi ilmumse ajaks hakkas see aga tähistama minu jaoks hoopis Ghost Shipi põlengut," tõdes ta.

Samas nentis Minerva, et underground kultuur, millesarnast ta Euroopas kohanud pole, on lahutamatu osa Ameerika kultuurist. "Asja teine pool on aga see, et rendihinnad on väga kõrged ning muusikutel puuduvad toetused, sest tegelikult ei huvita nad kedagi," selgitas ta.

Selle nädala Eesti Ekspressis kinnitas Maria Minerva, et tal on valminud albumi jagu uut soolomuusikat, mis ilmub kas sel või hiljemalt järgmisel aastal. "Liigun aeglases tempos ja olen olnud hõivatud muude tööde ja tegemistega, eeskätt oma päevatööga keskkonnakaitse vallas," lisas ta.

Kuula Maria Minerva ja Cherushii ühist lühialbumit:

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: Pitchfork

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: