Laseringi juhataja poe sulgemisest: osadele tühine, vanema generatsiooni jaoks oluline vahe

Eesti üks vanemaid plaadipoode, 25 aastat tegutsenud Lasering suleb uksed ja jätkab netipoena. Põhjuseks on kõrged rendihinnad ja vähenenud ostjate arv.

Lasering alustas 25 aastat tagasi väikse plaadipoena, 15 aasta eest koliti vastavatud Viru keskusse. Tänavu aprillist otsustas plaadipoe juhatus rendilepingut enam mitte pikendada. Kahjumit poel pole ja vinüülplaatide populaarsus on tõstnud veidi ka külastatavust, samas ei hüvita plaadimüügi tulu tõusvat rendihinda. Netimüügi osakaal moodustab praegu kuni 40 protsenti käibest, seetõttu otsustaski pood kolida internetti.

"Online, sotsmeedia, meili teel suhtlus jääb alles. Muutub see, et ei saa tulla koha peale, katsuma, kuulama, ei saa ise kaubale järele tulla. Ma saan aru, et osadele tühine, samas vanema generatsiooni jaoks oluline vahe," ütles "Aktuaalsele kaamerale" Laseringi Viru keskuse kaupluse juhataja Tauno Kadak.

"Ma olen vanamoodne inimene, mulle meeldib käega katsuda ja siis otsustada," tunnistas külastaja Urve.

Praegu veel on võimalus külastaja Toomasel saada Laseringist ka Poola jazzi. "Need on väga lahedad asjad. See on mul mingi viimase kuu aja leid, Poola jazziplaadid 1970.–1980. aastatest. Czeslaw Niemen on nagu väga lahe. Nii et jah, leian siit midagi põnevat."

Tallinnas on aga mitmeid pisemaid plaadipoode. Plaadipood Terminal kolis aasta eest uude asukohta ja rendihind neid enam ei kiusa.

"Me olime enne Kaubamaja all ja natuke läks liiga kalliks, ja siis tulimegi siia, saime suurema ruumi ka ja nüüd on päris poe tunne," tõdes plaadipoe Terminal juhataja Sander Varusk.

Plaadipoodide käibe tõi kümme aastat tagasi alla voogedastusportaalide võidukäik, nüüd on see suund aga taandumas.

"Striimimine ei ole enam mingi füüsilise ostja tapja, see toimus ära. Nüüd on asi selles, et kes ostavad füüsiliselt, kasutavad striimi skautimisena, ja siis lähed ja ostad. Sa tahad teda endale. Tegelikult füüsilise asja omamine on mitte ainult romantiliselt parem aga ka praktiliselt parem, kui sul on ikka kohad, kus neid käiku lasta," lisas Varusk.

Laseringi Viru keskuse pood suleb uksed 7. aprillil.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: