Peaanimaator Märt Kivi: "Kapten Morten lollide laeval" sobib tervele perele

Foto: Kaader filmist

Tuleval nädalal jõuab kinodesse Eesti-Belgia-Iiri koostööfilm "Kapten Morten lollide laeval", mis on juba möödunud aastal rahvusvaheliselt palju tähelepanu saanud. Kultuurisaade "OP+" kohtus filmi peanimaatori Märt Kiviga, uurimaks, miks võttis filmi tegemine nii kaua aega. Oma hinnangu filmile andis ka muusik Sten-Olle Moldau.

Peaanimaator Märt Kivi kinnitas saates "OP+", et seitsme aasta sees, mis kulus Kaspar Jancise "Kapten Morten lollide laeval" filmiversiooni valmimiseks, on ka idee käimalükkamine, kus režissöör hakkab oma loost storyboard'i välja töötama. "See eeltöö on ka väga pikk, võtteperiood on sellest ainult üks osa, "Morteni" filmi puhul oli see näiteks kaks aastat ja paar kuud."

Vaatamata sellele, et nukufilmi "Kapten Morten lollide laeval" eelarve oli üle kuue miljoni euro ning seda võib tinglikult pidada Eesti kalleimaks filmiks, tuleb Kivi sõnul vaadata seda ikkagi kui kaastootmisprojekti. "Eesti Filmi Instituudist tuli 900 000 eurot ja Nukufilmistuudio võttis 250 000 euro pangalaenu, seega ta on mitmest kohas kokku klopsitud ja kuigi ta on küll Eesti kalleim film, kokku filmi hind oli väga kõrge, aga Eesti poolt tulnud raha ei olnud kõige suurem."

Märt Kivi arvates sobib film tervele perele. "Sealt leiavad igas vanuseklassis vaatajad endale midagi," mainis ta ja tõi välja, et kuna filmis on kaks erinevat maailmas, siis on igast tegelasest olemas n-ö inim- ja putukaversioonid.

Muusik Sten-Olle Moldau tõdes, et tema pole nii ägedaid karaktereid Eesti nukufilmis veel näinud. "Pluss mu laps hakkas neid kartma, mis on ka veidi äge, seega ei olnud mindud ka seda teed, et on lastefilm ja kõik peab olema hirmus nunnu," sõnas ta ja kinnitas, et filmi puhul ei ole tõmmatud konkreetset piiri, kellele see täpselt sobima peaks. "Filmi alguses isegi hakkad korra mõtlema, et kas ikka on lastefilm, aga edenedes ikkagi tundub, et pigem on."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "OP+"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: