Kaspar Jancise ülimenukas lasteraamat saab filmi linastudes uue trüki

"Kapten Morten lollide laeval" esindab Eestit Autor/allikas: Kaader filmist / Nukfilm

17. veebruaril esitletakse Lennusadamas Kaspar Jancise raamatu "Seiklus Salamandril ehk Morten Viksi uskumatud juhtumised lollide laevas" uustrükki. Raamat hakkab kandma uut pealkirja "Kapten Morten lollide laeval", mis on ühtlasi 21. märtsil Eesti kinodesse jõudva animafilmi pealkiri.

Raamatu autor Kaspar Jancis meenutas, et 2010. aastal ilmunud teos sai kirjutatud suuresti katsetusena. "Ma tahtsin, et raamatuga kaasnev CD minu bändi Kriminaalne Elevant muusikaga leviks ja on väga tore näha, et see kõik jätkab oma elu. Ja ega ma ju filmigi alguses plaaninud, see tekkis sujuvalt sündmuste käigus. Nüüd on asi ootamatult suureks paisunud," rääkis Jancis.

21. märtsil kinno jõudev film erineb lavastaja sõnul raamatust päris palju, kuna tihitpeale asjad, mis raamatus töötavad, filmis jällegi ei toimi. "Alguses oligi raske raamatu loost lahti lasta," kirjeldab autor. "Filmis mängib ka rolli ajafaktor. Vaatajat tuleb ekraani juures hoida lõpuni, samas kui raamatu võib vahepeal käest ära panna. See tähendab, et sisu pidi rohkem läbi komponeerima ja tegelasi tuli juurde. Muide, sellest raamatust on ka venekeelne versioon, mis erineb sisult eestikeelsest. Esimene on natuke sarnasem filmile, kuna ta tõlgiti ajal, mil filmi stsenaarium töös oli. Nii et lugu võib ajas muutuda, ja seda on ajalugu näidanud. Hiljuti ilmus paks raamat erinevate Punamütsikese versioonidega. Morteniga ehk asjad nii kaugele ei lähe," muigas Jancis.

"Kapten Morten lollide laeval" (rahvusvahelise pealkirjaga "Captain Morten and the Spider Queen) on nukuanimatsioonitehnikas film, mis on valminud Eesti, Iirimaa, Belgia ja Suurbritannia koostöös. Filmi valmimiseks on kulunud kokku seitse aastat. Koostööprojektis tegid kaasa Nukufilm, Telegael (Iirimaa), GRID-Animation (Belgia) ja Calon (Suurbritannia).

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: