Raadioteater ja Raadio 2 toovad kuulajateni popmuusika ajaloosarja "9 laulu"

Raadioteater ja Raadio 2 toovad kuulajateni üheksa tuntud lauluteksti, mis lavastaja Tamur Tohveri ja näitlejate Elina Purde ning Jan Uuspõllu koostöös on vormunud omanäolisteks kuuldemängudeks.

"Loo algus on 2018. aastas, mil Raadioteater sai 90-aastaseks," selgitas Raadioteatri loovjuht Andres Noormets ja kinnitas, et selle sündmuse pidulikuks ja väärikaks tähistamiseks võtsid Raadioteater ja Raadio 2 ette 90 aasta jagu eesti laululoomingut. "R2 valis välja igast kümnendist ühe pala, Raadioteater vaatas sellele siin ja praegu otsa ning salvestas üheksa laulutekstidele toetuvat lühivormi, mis meie popmuusika ajalugu avastavad ja uuesti sõnastavad," lisas ta, rõhutades, et tegu on lõbusa ja terava skalpelliga tehtud iluoperatsiooniga Eesti kergemuusika kehale.

Raadio 2 peatoimetaja Kristo Rajasaare sõnas, et kuna tänavu tähistatakse eesti keele aastat ja tulemas on ka laulupidu, tekkis mõte tõsta esile laulutekste kui olulist osa meie keele ja kultuuri ajaloos. "Raadioteater tähistas just oma väärikat 90. juubelisünnipäeva, nii tegimegi neile ettepaneku jäädvustada see ajajoon läbi populaarsete laulutekstide."

Sarja esimene osa läks Raadio 2 hommikuprogrammis eetrisse emakeelepäeval kui kõlas kuuldemäng 1930. aastate pophitist "Mets mühiseb". Järgmise kahe nädala jooksul jõutakse välja tänapäeva.

"9 laulu" esitavad näitlejad Elina Purde ja Jan Uuspõld, lavastas Tamur Tohver, helirežissöörideks Merlin Kontus ja Külli Tüli.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: