Mart Avi. Aegruumist sõltumatu Scott Walker

Kaader dokumentaalfilmist
Kaader dokumentaalfilmist "Scott Walker: 30 Century Man". Autor/allikas: BBC/MISSING IN ACTION FILMS/VERV/SCANPIX

Scott Walkeri erilisus ei seisnenud tema sametiselt sügavas baritonis, vaid ainulaadses loojanatuuris, mis oli aegruumist näiliselt sõltumatu ja vanuseliselt määratlematu, kirjutab Mart Avi oma järelehüüdes esmaspäeval lahkunud Scott Walkerile.

Tema loomingut iseloomustab ülim tähelepanelikkus ja detailirohke dramaatilisus, mille kohatise külmuse taga varjab end soe mängulisus.

Kontrastina võib omamoodi võluvaks anomaaliaks pidada ka perioodi seitsmekümnendatel, mil Scott Engel (sünninimi) oma hääle isikust eraldas ning selle tühja kesktee-popi konveieri anonüümseks ja ajalikuks pakkematerjaliks taandas.

Haruldane on asjaolu, et sedavõrd eraldiseisva ja numbriliselt mõõdetavat edu mitteomava sooloartistina ulatuvad Scott Walkeri mõjukombitsad – nii kummaline kui see ka ei tundu – Bowiest Björkini, The Jesus And The Mary Chainist Animal Collective'ini, Pulpist Opethini...

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: