Kultuuriportaal soovitab: EV100 lühidokumentaalide kassett "Juured"

Dokfilm Juured (Eesti 2018)
Dokfilm Juured (Eesti 2018) Autor/allikas: Pressimaterjalid

2. mail jõuab ETV eetrisse EV100 filmiprogrammi kuulunud lühidokumentaalide kassett "Juured", mis koondab kuue Eesti naisrežissööri isiklikud lood. Filmis kõlab ka Maarja Nuudi ja Hendrik Kaljujärve originaalmuusika.

Filmikassetti "Juured" kuuluvad lühidokumentaalid:

"Poeem armastusest", režissöör Nora Särak

Nora Säraku autobiograafiline lugu esimesest armastussuhtest ja võõrriigis elamisest. Elukaaslasega kahepeale filmitud eksperimentaalsemate vormiotsingutega vürtsitatud subjektiivne minajutustus rajaneb kaadritagusel tekstil, mida illustreerib Makedoonias, Tšehhis ja Eestis salvestatud kujundlike taotlustega pildirida.

"Oodates imet", režissöör Aljona Suržikova

Aljona Suržikova näitab halastamatult vahetus ja minimalistlikus vormis oma vastsündinud lapse kaotust.

"Emakivi", režissöör Kersti Uibo

Pikkade mere- ja kivivaadetega kontseptuaalse lähenemisega lüüriline mõtisklus.

"40 aastat hiljem", režissöör Moonika Siimets

Pika elukäigu jooksul kogunenud, peamiselt nõukogude ajal varutud asju lappav ja esitlev proua Tiina kirjeldab leide ning meenutab esemetega seotud vahejuthumeid. Tema kaasa Ülo koorib sealsamas kartuleid, parandab raadiot ja ühineb ajuti vestlusringiga.

"Emaga kloostris", režissöör Anna Hints

Filmis sõidab Anna Hints koos emaga Taisse budistlikkusse kloostrisse mediteerima. Taustal jätkuvad intiimsed minajutustused noore inimese üleelamistest ja suhtest emaga ning tagasivaatelised kommentaarid kloostris kogetule.

"Mu liha ja veri", režissöör Heilika Pikkov.

Heilika Pikkov intervjueerib filmis oma vanaema, saateks detail- ja suurplaanid haiglas viibivast memmest, kaadrid kodutalust ning animeeritud pildid fotoalbumist. Jutustus räägib abiellumisest, kõrvalsuhtest ja koju naasmisest ning jõuab kuldpulmapäeva tähistamiseni kirikus ja abikaasa matuseni sealsamas.

Filmikassett "Juured" on ETV eetris 2. mail kell 22:05.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: