Tõnu Kaljuste võitis rahvusvahelise nüüdismuusikaauhinna

10. mai õhtul anti Šveitsis, Luzernis pidulikul galal Tõnu Kaljustele üle rahvusvaheline klassikalise muusika auhind nüüdismuusika kategoorias. International Classical Music Awardsi (ICMA; rahvusvahelised klassikalise muusika auhinnad) auhinna pälvis Arvo Pärdi nelja sümfoonia plaadistuse eest koos National Forum of Music Wrocławi filharmooniaorkestriga plaadifirmas ECM.

Žürii hinnangul on Kaljuste olnud paljude aastate jooksul üks viljakamaid ning mõjukamaid Pärdi muusika interpreteerijaid. Tema nelja sümfoonia eristuv käsitlus ei väljenda mitte ainult rännakut läbi erinevate loomestiilide, vaid helilooja otsirännakute sügavat mõistmist.

Žüriisse kuulus 17 maailma mainekaimate muusikaajakirjade peatoimetajat.

ICMA žürii tunnustas veel üht eestlast, bariton Lauri Vasarat. Videokategoorias anti auhind "Figaro pulmale", kus Vasar on peaosas.

"Ma tahaksin avaldada tohutut tänu kõigile National Forum of Music Wroclawi muusikutele ja manageridele Natalia Klingbajlile ja Andrzej Kosendiakile ning produtsendile Andrzej Sasinile," ütles Tõnu Kaljuste oma rahvusvahelises Facebooki-postituses.

"Koos plaadifirmaga ECM ja Manfred Eicheriga tervitame me Arvo Pärdi sümfooniaalbumi edu," lisas Kaljuste. "Ma tean, et Arvo Pärt on vahel ebamugav materjal oma nooruslike heliteostega ja vaevalt see auhind seda ebamugavust kahandab. Aga ma loodan, et neid nelja sümfooniat ei nähta pelgalt Arvo Pärdi loomingulise raja kirjeldusena, vaid ka imelise üldistusena Pärdi põlvkonna muusikalisele mõttele. Minu südamlikud tänu Arvo Pärdile ja Rahvusvahelistele Klassikalise Muusika Auhindadele selle au eest!"

Toimetaja: Heidi Pruuli, Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: