Tartus esilinastub Jaak Kilmi dokumentaalfilm "Minu spioonist isa"

"Minu spioonist isa" Autor/allikas: Pressimaterjalid

Tartus esilinastub Jaak Kilmi uus dokumentaalfilm "Minu spioonist isa", mis räägib külma sõja spioonimängudest, mis olid asjaosalistele kõike muud kui mäng.

Filmi "Minu spioonist isa" loo keskmes on tüdruk, kes saab 1978. aastal võimaluse sõita New Yorki, külla Nõukogude Liidu diplomaatilisel missioonil viibivale isale. Ta avastab end ootamatult suurriikide luuremängude keskelt ja peab tegema valiku, mis lõikab ta igaveseks ära oma eelmisest elust.

Isiklikke arhiivimaterjale vaatlevat dokki ja taaslavastusi kasutades elustab film 1970ndate lõpu külma sõja atmosfääri, millesse on põimitud ootamatult uude ja tundmatusse maailma sisenenud noore naise isiklikud mälestused.

Filmi rahvusvaheline esilinastus toimus juunis mainekal Sheffieldi dokumentaalfilmide festivalil Inglismaal.

People from Nowhere / teaser from Mistrus Media on Vimeo.

Filmi režissöörid on Jaak Kilmi ja Gints Grube, operaator Aigars Sermukšs, helilooja Janek Murd, produtsendid Gints Grube (Mistrus Media), Jörg Bundschuh (Kick Film), Julietta Sichel (8Heads Productions) ja Jaak Kilmi (Pimik).

Värske tõsielulugu jõuab ekraanile 17. juulil Tartu Elektriteatri välikinos. Filmiseanss algab kell 23.00.

Enne esilinastust kell 21:00 toimub Aparaaditehase Armastuse saalis ERRi Ööülikooli avalik salvestus teemal "Mis toimub luuraja peas?".
Kõnelejaks Ivo Juurvee (Rahvusvaheline kaitseuuringute keskus).
Raadiosalvestusele mängib live soundtrack'i filmi helilooja Janek Murd (Eesti Pops).

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: