Kammerkoori Voces Musicales uus nimi on Voces Tallinn

Kammerkoor Voces Musicales tähistas 20. sünnipäeva
Kammerkoor Voces Musicales tähistas 20. sünnipäeva Autor/allikas: Aurelia Minev

20 hooaega tegutsenud Voces Musicales vahetab nime. Kammerkoori kunstilise nõustaja Risto Joosti sõnul vajab rahvusvahelist koostööd tegev kollektiiv võimalust näidata uues nimes oma päritolu.

Kunstilise nõustaja Risto Joosti sõnul oli kammerkoori senine nimi lauljate hulgas juba pikemat aega olnud mugandunult Voces. "Tundus olevat õige aeg uuele nimele üleminekuks. Ja et kooril seisavad ees mitu koostööd rahvusvaheliste solistide ja dirigentidega, otsustasime, et uues nimes peab sisalduma koht, kus me peamiselt tegutseme," ütles ta.

Uue nimega kammerkoori saab kuulda esinemas pühapäeval, 26. jaanuaril Estonia Kontserdisaalis Eesti Kooriühingu galal. Eesti koorimuusika tähtsaimate aastapreemiate jagamisel on koor nomineeritud nii aasta koori kui ka aasta plaadi kategoorias USAs dirigendi David Puderbaugh' juhatusel välja antud albumiga "A Black Birch in Winter".

Voces Tallinn (endine Voces Musicales) on asutatud 1999. aastal Risto Joosti eestvedamisel. Koori eesmärgiks on keerulised väljakutsed klassikalise koorimuusika valdkonnas, väga olulisel kohal koori tegevuses on vokaalsuurvormide esitamine.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: