Kultuuriministeeriumi kunstide asekantsleriks saab Taaniel Raudsepp

{{1585721400000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Kultuuriministeeriumi kunstide valdkonna asekantslerina alustab 15. mail tööd senine Tallinna Kunstihoone juhataja Taaniel Raudsepp.

Kunstide asekantsler vastutab arhitektuuri ja disaini, loomemajanduse, audiovisuaalvaldkonna, etenduskunstide, kirjanduse, samuti kunsti- ning muusikavaldkonna arendamise eest.

Asekantsleri leidmiseks korraldatud konkursi viis läbi riigikantselei juures tegutsev avaliku teenistuse tippjuhtide valiku komisjon, kelle ettepanekul nimetas kultuuriminister Tõnis Lukas uue asekantsleri ametisse. Kokku oli kandidaate asekantsleri kohale 14.

"Minu senine kogemus annab head eeldused, sest ma kujutan ette, kuidas üks institutsioon töötab ja kuidas kultuurivaldkonnas asjad toimivad. Ja olles olnud ka kunstnik, ma loodan, et ma ei ole kaotanud kontakti nende inimestega, kes tegelikult kultuuri teevad ehk loovisikutega. Ma arvan, et praeguses kriisisituatsioonis on üks väga olulisi võtmekohti just nende toetamine," ütles Taaniel Raudsepp "Aktuaalsele kaamerale".

Taaniel Raudsepp on õppinud võrdlevat kultuuriteooriat ja sotsioloogiat Eesti Humanitaarinstituudis ning omandanud bakalaureusekraadi Eesti Kunstiakadeemias fotograafia erialal.

Asekantsleri ametisse nimetamiseni oli Raudsepp alates 2014. aastast Kunstihoone juhatuse liige. Varem on ta töötanud erasektoris, praktiseerides tegevkunstnikuna ning loovjuhina e-õppe lahenduste väljatöötamisel. Ta on olnud riskijuht Hansapangas ning lektor Eesti Kunstiakadeemias.

Raudsepp on ka 2014. aasta keeleteo laureaat eesti keele e-õppe programmi "Keeleklikk" eest, samuti on ta 2013. aasta Eesti Kultuurkapitali aastapreemia ning 2012. aasta Balti Assamblee kunstiauhinna laureaat.

Alates 2015. aastast töötas kunstide asekantslerina Hillar Sein, kelle ametiaeg lõppeb kultuuriministeeriumis 19. aprillil.  

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: