Selgusid Sten Roosi muinasjutuvõistluse võitjad

Eesti Lastekirjanduse Keskus
Eesti Lastekirjanduse Keskus Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

28. Sten Roosi muinasjutuvõistlusele saatsid 11-15aastased lapsed 367 muinasjuttu. Esikoha sai Helen Carmel Boyers Palivere Põhikooli 7. klassist muinasjutu "Eesti keel ja uued sõnad" eest.

Teise koha vääriliseks hindas žürii Tallinna Mustamäe Gümnaasiumi 3. klassi õpilase Ell Juhani muinasjutu "Banaanipoiss". Kolmandale kohale tuli Rico Klaanberg Võru Kreutzwaldi Kooli 5. klassist oma muinasjutuga "Antiigipoest ostetud kelluke". Lisaks anti välja arvukalt eriauhindu. Parimaid muinasjutte on võimalik järgnevate kuude jooksul lugeda ajakirjast Hea Laps.

Žüriiliikme Krista Kumbergi sõnul oli võistlustööde tase ootuspäraselt kõrge. Varasematest aastatest vähem oli tuntud muinasjuttude kaasajastamist, kuid multi- ja mängufilmid paistavad lapsi üha enam inspireerivat.

"Lapsed reageerivad tundlikult õhus olevatele teemadele. Torkas silma keskkonnahoiu ja metsade säästmise teema. Kas näha siin menuka filmi "Eia jõulud Tondikakul" mõju või on noored kirjutajad noppinud üldisest infotaustast selle teema välja, mine võta kinni," analüüsib Kumberg. 

Ajakirja Hea Laps peatoimetaja ning žüriiliige Kätlin Vainola täiendas: "Hästi paljud lood üllatasid ja mõjusid põnevalt, nii et neid oli tõesti huvitav lugeda. Muinasjuttudest kumas läbi lugemust ja silmaringi, hoolivust ja oskust sõna kasutada."

Žüriisse kuulusid võistluse algatajad Ann ja Ants Roos, Krista Kumberg Läänemaa Keskraamatukogust, Kätlin Vainola ajakirjast Hea Laps, lastekirjanik Liis Sein, Risto Järv Eesti Rahvaluule Arhiivist ja Ülle Väljataga Eesti Lastekirjanduse Keskusest.

Muinasjutuvõistluse algatasid aastal 1993 haapsallased Ants ja Ann Roos oma poja Steni mälestuseks. 2018. aastal võttis loomevõistluse korraldamise üle Eesti Lastekirjanduse Keskus.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: