Galerii. Marko Mäetamm avas näituse 90. aastatest

Marko Mäetamm avas neljapäeval Haus galeriis näituse "Seosed" ("Connections") 1990. aastatest.

Näitusel on eksponeeritud maal, originaaljoonistused ja litograafia 1990. aastate algusest, mil Mäetamm veel kunstiinstituudis õppis. Tema märgiliseks saanud ja tuntud tööde kõrval on näitusel ka teoseid, mis on publiku ees esimest korda.

Mäetamme noores kunstis avalduv nostalgia on ühtlasi ka tänase modernse ühiskonna alguste nostalgia. Selle emotsioonid manifesteerivad näitusesaali seintel selgelt ja kõlavalt – kunagine nõukogude reaalsuses igatsetud läänelik maailm, USA kunsti popilik element, puhaste põhitoonide loogiline ja ainuõigena näiv vastandumine, silmatorkavalt teistsugune litograafia tehnika kasutus ja laad tollases kujutavas kunstis, seisab näituse kirjelduses.

Näeme argiste hetkede ja esemete pidulikult punast ja kollast presentatsiooni, inimeste ja olukordade lihtsuse absurdi, esmapilgul ebaoluliste detailide pea monumentaalse mastaabiga kujutamist — tööpink, T-särk, magnetofon, president, viltpliiatsi-punase suuga tädid ja tüdrukud Ferrari ja Freddie Mercuryga päikeseloojangus, taustal Shell, Coca-Cola ja kodune lillepeenar vanematekodu väravast.

Näituse kuraator on Piia Ausman. "Seosed" jääb Haus galeriis avatuks kuni 12. augustini 2020. Juulis on galerii puhkusel ent näitusi saab siiski külastada eelneval kokkuleppel. 

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: