Uue Kunsti Muuseum kaebas Pärnu linna kohtusse

Pärnu Uue Kunsti Muuseumi endine hoone. Muuseum peatub ajutiselt Rüütli tänava pangahoone 2. korrusel.
Pärnu Uue Kunsti Muuseumi endine hoone. Muuseum peatub ajutiselt Rüütli tänava pangahoone 2. korrusel. Autor/allikas: Pressimaterjalid

Pärnu Uue Kunsti Muuseum esitas Tallinna halduskohtule kaebuse, milles nõuab Pärnu linnavolikogu hiljutise otsuse tühistamist, millega muuseum jäi ilma varem tema kasutusse antud kinnistutest. Samuti nõuab muuseum talle tekitatud ligi kaheksa miljoni euro suuruse kahju hüvitamist

Pärnu linnavolikogu tunnistas 12. novembril kehtetuks oma kolme aasta taguse otsuse, millega anti 25 aastaks Uue Kunsti Muuseumi (UKM) kasutusse kesklinnas asuvad kinnistud, kuhu on kavandatud kunstisadama peahoone ja paviljonide ehitamine. Ilma maata neid aga rajada ei saa. Nii nõuabki UKM Pärnu linnavolikogu otsuse tühistamist.

Pärnu linnapea Romek Kosenkranius ütles, et neil on kavas UKM-iga kohtus vaielda, mitte kompromissile minna. Ka pole neil kavas esitada volikogule uut eelnõud, millega kõne all olevad kinnistud siiski UKM-ile kasutusse läheksid.

"Veidi kummaline, et samal ajal, kui on ehitatud hagi Pärnu linna vastu, on ka UKM esitanud taotluse hoonestusõiguse seadmiseks. Nüüd ei teagi, kummas liinis tegutseda: kas seada hoonestusõigus või maksta kahjutasu," sõnas Kosenkranius.

"Praegu oleme küll seda meelt, et linn läheb kohtusse ja vaidleb Uue Kunsti Muuseumiga need asjad selgeks," lisas ta.

Pärnu linna andmeil on kaebaja ehk UKM ligi kaheksa miljoni suuruse kahjusumma arvutamisel võtnud arvesse YIT Eestiga sõlmitud projekteerimis- ja ehituslepingu novembriks tehtud tööde eest tasumise kohustuse. Samuti Läänemere Kunstisadama kaudu teenitava tulu ja kasutuseelised, sealhulgas üüri- ja renditulu Lai tn 2 kinnistu tasuta kasutusse andmise 21 aasta jooksul. Arvesse läheb ka riigi tugiteenuste keskuse kaebajale Kunstisadama projekti elluviimiseks eraldamata jääv toetus, sama lugu on kultuuriministeeriumi toetusega ja Pärnu linna tänavuses eelarves kaebajale eraldatud investeeringutoetusega.

Esialgse õiguskaitse korras peatas kohus volikogu otsuse vaidlusaluse punkti kehtivuse.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: