Kultuuriportaali koroonaleevendus | Kuldsele Palmioksale nomineeritud "Päikese tütred"

Üllataval kombel oli režissöör Eva Hussoni "Päikese tütred" ("Les Filles du Soleil") 2019. aastal Eesti kinolevis üks suurimaid läbikukkujaid, sest film ise on tegelikult väga korralik ning väärib kindlasti vaatamist. Nüüd on linateos kuni mai lõpuni ERR-i kultuuriportaalis ja Jupiteris järelvaadatav.

2014. aastal Kurdistanis jeziidide kallal toime pandud kuritegude tagajärjel pidi kodumaalt põgenema ligi 300 000 elanikku, mehed tapeti ja üle 7000 naise ja lapse heideti seksiorjusse. Need sündmused ongi filmi lähtekohaks.

Prantsuse rindefotograaf Mathilde tuleb kajastama Päikese Tütarde, jeziidi naissõdalaste tegevust. Rühma liikmed on moodustatud naistest, kes ISIS-e vangistusest põgenesid ja relvad haarasid. Võitlussalka ootab ees riskantne operatsioon, nad püüavad tagasi hõivata oma kodulinna ja vabastada pantvangid.

Režissöör Eva Husson, osades Golshifteh Farahani, Emmanuelle Bercot, Zübeyde Bulut jt. Film oli 2018. aastal nomineeritud ka Cannes'i filmifestivalil Kuldsele Palmioksale.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: