PÖFF pakub uuel veebiplatvormil aastaringselt filmialaseid haridusprogramme

{{1616139540000 | amCalendar}}

Pimedate Ööde filmifestival avab filmiõppe edendamiseks ja filmihariduse Eesti üldhariduskoolidesse viimiseks uue õppeplatvormi.

"Oleme loonud koostöös Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia ja kunstide instituudiga e-õppe keskkonna ühele maailma suurimale veebiõppe platvormile OPENEDX," ütleb PÖFFi tegevjuht Mikk Granström ja lisas, et tegu on juhtivate ülikoolide ja haridusasutuste poolt tunnustatud tehnoloogiaga, mis pakub funktsionaalse e-õppe kursuse loomise teenust. Antud platvormil hakkab PÖFF pakkuma aastaringselt filmi ja filmiõppega seotud kursusi erinevatele vanuserühmadele.

Granström märkis "Aktuaalsele kaamerale", et on ise olnud filmiõpetaja üle kümne aasta ja pannud platvormile selle aja jooksul kokku pandud parimad palad ja praktikad. "Olen üritanud arvestada, et õpilane saaks iseseisvalt hakkama ja tekiks teema vastu huvi."

PÖFFi filmikool on seotud festivali filmiveebiga, mille käimalükkamine sai tõuke just viiruspandeemiast.

"Möödunud kevad sundis meid läbi mõtlema kõik, mida me üldse PÖFF-i ja kõigi kaasfestivalidega teeme ja nii see mõte sündis," märkis festivali direktor Tiina Lokk-Tramberg. "Filmikool on osa väga suurest veebiprojektist, mida me ükshaaval lansseerime ja neid lansseerimisi tuleb veel."

Kursused on loodud põhimõttel, et need oleksid läbitavad iseseisvalt ja ka juhendaja abil. Selline lahendus annab võimaluse kõigil Eesti koolidel avada valikainena mõni filmikunstiga seotud õppeaine, ilma et oleks vaja juurde leida filmihariduse omandanud õpetajat.

Koos loodavate e-õppe kursustega on koostatud ka eestikeelsed õppematerjalid, õppevideod, ülesanded ja muud vajalikud abimaterjalid. Kokku on tänaseks loodud 12 erinevat eestikeelse õppematerjaliga e-kursust ning esimesega neist on võimalik õpilastel juba algust teha. Esimene kursus, mis on sobilik 8.-12. klassi õpilastele, on teemal "Filmilugu". Aprillis tuleb välja kursus õpetajatele, mis käsitleb filmi ja õppetöö sidumise võimalusi.

Tutvu PÖFF-i filmikooliga.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: