"Eesti matusega" linastub ka Andrus Kivirähki "Kaka ja kevad"

"Sipsiku" filmi tegijad on ette võtnud uue väljakutse - Andrus Kivirähki lastejutud, mis on tuntuks saanud kogumike "Kaka ja kevad", "Karneval ja kartulisalat" ning "Tont ja Facebook" kaudu. Esimene lühianimatsioon "Kaka ja kevad" jõuab kinodesse koos Andrus Kivirähki teise tänavuse suurteose "Eesti matus" kinoversiooniga.

"Kaka ja kevad" räägib melodramaatilise loo igatsusest, sõprusest, armastusest, selle sünnist ja surmast. Tihti sureb armastus, tihti surrakse armastuse nimel ja armastatuga koos. Et aga eluring toimiks, on armastust alati vaja!

Peategelane Kaka sünnib ühel imelisel kevadpäeval "tänu" hulkuvale koerale. Ta saab sõbraks Varblasega, kes talle elutarkusi õpetab. Oma vastvalminud majakeses vaatab Kaka Varblase ja ta armastava pere toimetusi läbi sügise ja talve ning Kakalgi tekib tunne, et ta tahaks omale kaasat. Kevade tulles avastab Kaka oma majakese kõrvalt imeilusa Võilille, kelle ta viivitamatult omale naiseks palub. Võilillepreilil pole abielu vastu kena Kakaga midagi. Kibekiiresti peetaksegi imeilusad pulmad!

Pealtnäha lihtne ja selge lugu peidab endas mitut erinevat sõnumit, alates loodushoiust kuni sallivuseni erinevate tegelaste väljanägemise ja tunneteni.

 "Kaka ja kevade" ning "Eesti matuse" režissöör on René Vilbre ja produtsent Kristel Tõldsepp. Kakale annab hääle Mait Malmsten. 

4. juunil esilinastuv lühifilm on 2022. aasta sügisel kinodesse jõudva viiest lühifilmist koosneva filmikasseti pilootosa. 

Toimetaja: Kaisa Potisepp

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: