Just Film toob kinolinale Eesti noorte endi tehtud lühifilmid

Just Film 2020 noortežürii liikmed Just Filmi lõpetamisel
Just Film 2020 noortežürii liikmed Just Filmi lõpetamisel Autor/allikas: Liis Reiman

21. PÖFFi noorte- ja lastefilmide festival Just Film avalikustas tänavuse programmi. Festival toob kinolinale erinevaid laste ja noorte elusid puudutavaid filme üle maailma ning esimest korda on võimalik Just Filmil näha ka Eesti noorte endi tehtud filme, mis on valminud noore filmitegija stipendiumikonkursi raames.

Just Film tähistab sel aastal oma 21. sünnipäeva ning esindatud on nii lastefilmide, noortefilmide, teadus- ja spordidokumentaalide kui ka lapse õiguste programmid. Lisandunud on kolm eriprogrammi. Esimene neist on programm #noorfilmitegija, mille raames jõuavad suurele ekraanile Eesti noorte endi tehtud filmid.

Teine on KOOLITANTS@Just, noorte tantsijate osalusel valminud tantsufilmide eriprogramm. Kolmas Rootsi lastefilmid Just Filmil -- programm, mis tutvustab Rootsi kirjandust ja filmikunsti ning teeb kummarduse lastekirjanikule Astrid Lindgrenile.

Tänavuse filmiprogrammi raames jõuavad jõuavad kinokülastajateni filmid ka Boliiviast, Kolumbiast, Argentiinast, Kasahstanist ja Indiast. Just Filmi raames toimuvad enam kui kuue filmi maailma esilinastused ning kolme filmi rahvusvahelised esilinastused. Festivali väisab ligi 50 väliskülalist, kellega filmivaatajatel on võimalik kinosaalis kohtuda.

Rahvusvahelises noortefilmide võistlusprogrammis võistleb Just Filmi grand prix auhinnale 14 filmi, mille hulgas on ka Eesti režissööri, Meel Paliale debüütmängufilm "Kiik, kirves ja Igavese Armastuse Puu". 

Rahvusvahelist noortefilmide võistlusprogrammi hindab peale noortežürii ka kolmeliikmeline rahvusvaheline žürii, kes kuulutab välja Just Film grand prix auhinda vääriva filmi. 

Pimedate Ööde filmifestivali noorte- ja lastefilmide alafestival Just Film toimub tänavu 12. novembrist 28. novembrini. Kogu programmiga saab tutvuda Just Filmi kodulehel

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: