Sander Joone "Sierra" esilinastub maailma suurimal lühifilmide festivalil

{{1639564380000 | amCalendar}}
Foto: Kaader filmist

Sander Joone irooniline rallifilm "Sierra" esilinastub Clermont-Ferrandi rahvusvahelises võistlusprogrammis. Ajalooline filmifestival toimub tänavu 44. korda.

Maailma suurimale lühifilmidele pühendatud festivalile esitati tänavu 8200 filmi. Sander Joone "Sierra" valiti rahvusvahelisse võistlusprogrammi, kuhu konkureeris 6200 filmi.

"See, et film osutus sedavõrd tihedas konkurentsis valituks, on väga suur tunnustus lavastajale ja tervele meeskonnale. Kahtlemata märgiline etapivõit," kommenteeris produtsent Erik Heinsalu.

"Sierra" keskmes on poiss, kes muutub rahvaralli ajal rehviks. Sürrealistliku rallimaailma kõrval jutustab "Sierra" perekonna loo, näidates, milline võib olla lapsele peale surutud elumustrite hind.

Joon märkis, et talle endale üllatusena tuli film välja nagu ta ette kujutas.

"Küll aga muutus natuke visuaalne keel. Enne oli realistlikum, nüüd ma läksin graafilisemat suunda, ja ma tol hetkel ei teadnud, kuidas helipilt hakkab kujunema, aga nüüd on rõõm tõdeda, et Matis Rei ja Miša Panfiloviga koostöös on ka suurepärane heli sel filmil taustaks," rääkis Joon "Aktuaalsele kaamerale".

"Kirkad värvid ja režissööri sürrealistlik maailmataju teevad filmist mängulise vaatamise. Musta huumori all peidab end aga eluline lugu. Ootame huviga, millised teemad rahvusvahelise publikuga haakuvad," lisas filmi loominguline produtsent Aurelia Aasa. 

"Sierra" režissöör, stsenarist ja peakunstnik on Sander Joon. Produtsendid on Aurelia Aasa ja Erik Heinsalu. Filmi helilooja on Misha Panfilov, helindaja Matis Rei. Animaatorid on Henri Kaido Veermäe, Valya Paneva, Teresa Baroet, Sander Joon. Filmi taustakujundused on loonud Hleb Kuftseryn.

Eesti publik saab "Sierra" filmi vaadata 2022. aasta teises pooles, eeloleval suvel.

Clermont-Ferrand rahvusvaheline lühifilmide festival leiab aset 28. jaanuarist – 5. veebruarini 2022.

Toimetaja: Lisete Tagen

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: