X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Mirjam Rääbis: muuseumid teevad väga palju tööd, et praegu hakkama saada

Reedel jagatakse Põlvas muuseumide aastaauhindu. Ehkki konkursile esitati lausa 93 taotlust, on muuseumidel tänastes keerulistes oludes raske hakkama saada.

"Kui vaadata neid taotlusi, mis tulid meil muuseumide auhindade saamiseks, siis võiks öelda, et kõik on väga hästi. Tehakse ägedaid asju, väga-väga heal tasemel näituseid ja haridusprogramme, teiselt poolt kui vaadata külastajate numbreid, siis on olnud ääretult raske, muuseumid teevad ikka väga palju tööd, et hakkama saada ja sellise keerulise olukorra juures endiselt kvaliteetset sisu luua," rääkis muinsuskaitseameti muuseumivaldkonna juht Mirjam Rääbis "Aktuaalsele kaamerale".

Ajutise näituse auhinna nominentide hulgas on Tallinna linnamuuseumi näitus "Linnaloom. Lehm, lutikas ja lohe Tallinna ajaloos" ja Saaremaa muuseumi näitus "Viikingid enne viikingeid".

Näituse "Linnaloom" projektijuhi Johanna Rannula sõnul räägib näitus loomadest, kes koos inimestega sajandeid linnaruumis koos elanud. "Need võivad olla mingid putukad, lutikad, täid või siis ka lehmad; sead on vanalinna tänavatel elanud nii nagu iga teine, või siis need, kes on inimeste peades, et need fantaasialoomad või draakonid ja lohed, kes on linnainimese elus suurt osa mänginud," ütles Rannula.

Saarlased on aga uhked viikingite ajalugu muutnud leidude üle. "Need leiud on viinud viikingite ajalugu viiskümmend aastat ettepoole kui seni arvatud," sõnas Saaremaa muuseumi projektijuht Taniel Vares.

Toimetaja: Karoliina Tammel

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: