Tallinna Talvefestival toob esinejad Belgiast, Norrast ja Leedust

Aksel Kolstad
Aksel Kolstad Autor/allikas: Pressimaterjalid

XV Tallinna Talvefestival "Tõsta pilk ja ava süda" toob 11.-20. veebruarini Tallinnasse külalisesinejaid Belgiast, Norrast ja Leedust ning ootab kontserdipublikut Kaarli- ja Rootsi-Mihkli kirikusse, Mustpeade majja ning Tallinna Raekotta.

Festivali avab klaveriõhtuga oma generatsiooni üks väljapaistvamaid ja maailmas enim tunnustust pälvinud pianiste Irina Zahharenkova.

Tallinna Filharmoonia Mustpeade Majas kõlab 11. veebruaril kell 18 Ludwig van Beethoveni looming. 12. veebruaril kell 18 esinevad samas noored interpreedid Peeter Margus (viiul) ja Lukas Gedvilas Leedust (klaver), kes pälvisid 2021. aastal Tallinna Filharmoonia ja Muusikute fondi PLMF I Rahvusvahelise Klaverikammermuusika konkursi eripreemia.

19. veebruaril kell 18 saab publik Mustpeade majas nautida Norra tuntud pianisti Aksel Kolstadi huumoririkast kontserti.

Sõbrapäeval, 14. veebruaril kell 15.00 rõõmustame linnaelanikke ja külalisi traditsiooniliselt vaba sissepääsuga kontserdiga Rootsi-Mihkli kirikus, kus esinevad noored talendid - tšellist Valle-Rasmus Roots ja pianist ning klassikatäht Tähe-Lee Liiv.

Raekojas astuvad üles 13. veebruaril kell 18 äsja Genti ooperis, Belgias ja Carmenina Vanemuise Teatris debüteerinud metsosopran Kadi Jürgens, keda saadab klaveril Hein Boterberg Belgiast.

16. veebruaril kell 18 esinevad samas Eesti väljapaistvad interpreedid - saksofonist Virgo Veldi, klarnetist Toomas Vavilov ja klaveril Irina Zahharenkova ning 18. veebruaril kell 18 saab publik Raekojas kuulata klarnetikvartetti koosseisus Marten Altrov, Martin Kuusk, Kerit Ilves ja Margus Parind.

20. veebruaril kell 18.00 tähistame iga-aastase suurejoonelise kontserdiga Tallinna Kaarli kirikus Eesti Vabariigi sünnipäeva kontserdiga "Ole hoitud, Eesti". Esinevad ETV Tütarlastekoor, dirigent Aarne Saluveer ning Huvikeskus Kullo kooristuudio Raduga, dirigendid Natalja Kuzina ja Jelena Orlova. Kontserdil astuvad ülesse ka tunnustatud muusikud Neeme Ots trompetil ning orelil Tiia Tenno.

Festival pöörab tähelepanu abivajajatele meie ühiskonnas ning Muusikute fondi PLMF loodud traditsiooniline heateo algatus "Tõsta pilk ja ava süda" kogub sel aastal vahendeid Pahkla intellektipuudega inimeste külakogukonna küünalde valmistamise töökojale kvaliteetsete töövahendite ja küünlavaha sulatamise seadmete uuendamiseks. 

PLMF eraldab selleks 25 protsenti festivali piletitulust ning kutsub häid inimesi ja organisatsioone ostma nii festivali pileteid kui ka annetama.

Toimetaja: Karoliina Tammel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: