Kultuuriportaal soovitab: Eesti-Ukraina dokfilm "Sõda ja puuhobune"

Ukraina vajab praegu meilt kõikvõimalikku abi ja kui muudmoodi ei saa, siis piisab ka sellest, et oleme mõtetes nendega. Eesti-Ukraina koostöös valminud dokfilm "Sõda ja puuhobune" on selles valguses igati kohane vaatamine.

Anatoli Ljutjuk on omal moel Tallinna vanalinna legend ‒ Lääne-Ukrainast pärit mees on rajanud Laboratooriumi tänavale ainulaadse maailma, mille põhituuma moodustab ukraina kultuurikeskus ja kirik.

Seal tegeletakse kalligraafiaga, tehakse keskaegsel viisil paberit, Anatoli nikerdab oma töökojas traditsioonilisi puidust mänguasju ja valmistab vanade kloostrite vaimus raamatuid. Ligi veerand sajandit tagasi antud mungavande järgi on ta tõotanud luua iga päev midagi head.

Tema igapäevasele pühendumisele esitab väljakutse Ukrainas lahvatanud sõda, mida Anatoli ei suuda passiivselt kõrvalt vaadata. Ta organiseerib Eestis humanitaarabi ja annetuste kogumise ning sõidab otse rindejoonele...

Režissöörid Ulyana Osovska, Denis Strashnyi ja Rodion Shub, produtsent Denis Strashnyi, kaasprodutsent Ülo Pikkov. Esilinastus möödunud aastal DocPoint Tallinn festivalil.

"Sõda ja puuhobune" on vaadatav Jupiteris.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: