DocPoint Tallinna avab film karikaturist Gorist

"Gorikaturist" Autor/allikas: Kaader filmist

Raimo Jõeranna uus rohkete animatsioonidega dokumentaalfilm "Gorikaturist" esilinastub festivali DocPoint Tallinn avafilmina 31. jaanuaril kinos Sõprus. Alates 3. veebruarist jõuab film kinodesse üle Eesti.

"DocPoint Tallinn festivalil on hea meel esitleda tänavuse avafilmina teost, mis eesti kinoloos pretsedenditus mahus ühendab animatsiooni ja dokumentalistikat. Lisaks filmitehnilisele uudsusele on see film ka üllatavalt ajakajaline ning mitmed paralleelid tänasega teevad "Gorikaturisti" loost kaasahaarava rännu meie vabariigi sünniaastatesse," selgitas festivali korraldaja Kaarel Kuurmaa.

Jõeranna uus film on rohke animatsiooniga dokfilm omal ajal ülipopulaarsest karikaturistist Gorist. Jõeranna film räägib andest, kunstniku ahvatlusest oma annet pillata ja jagada, kui seda saadab aplaus, ja kohustusest annet teenida ka siis, kui see viib sind otse hukatusse.

Režissöör Raimo Jõerand sõnas, et karikatuur tahab vaatamiseks aega, film on aga liikuvate piltide kunst. "Selles filmis panime Gori karikatuurid niimoodi elama, et võisime luua nendest varase Eesti Vabariigi üsnagi frivoolse kroonika - nagu ulaka Gori pliiats seda rahvale edasi andis. Niimoodi animatsiooni ja dokumentaalset jutustust põimides esitame tollase Eesti Vabariigi tõusu ja languse loo, mis on ühtlasi ka lugu mehest, kes joonistas end surnuks."

DocPoint Tallinn toimub tänavu 31. jaanuarist 5. veebruarini ning "Gorikaturist" jõuab festivali ajal Sõpruse ja Artise ekraanidele kolmel korral. 

Samaaegselt filmi jõudmisega kinodesse avaneb Filmimuuseumis ka näitus "Gorikatuur", kus on võimalik Gori kunsti põhjalikumalt süveneda. Näitus jääb avatuks septembrini 2023.

Filmi režissöör-stsenarist ja monteerija on Raimo Jõerand, animatsiooni režissöör Meelis Arulepp, operaator Manfred Vainokivi, helilooja Ardo Ran Varres, helirežissöör Harmo Kallaste. Filmi produtsendid on Marju Lepp (Filmivabrik) ja Kristel Tõldsepp (A Film Eesti).

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: