"Kultuuristuudio. Arutelu" küsib, kuidas tuua muusikakauge eestlane Eesti ooperi juurde

Kuidas tuua Eesti oma ooper Eesti publikuni, selle üle arutlevad dirigent Risto Joost ja teatrikriitik Alvar Loog.
Kuidas tuua Eesti oma ooper Eesti publikuni, selle üle arutlevad dirigent Risto Joost ja teatrikriitik Alvar Loog. Autor/allikas: Kairit Leibold / ERR

Algupärandite rohkuse poolest elab Eesti ooper praegu head aastat. Samas on ooperist kujunenud kunstiliik, millesse suhtutakse mõningase eelarvamusega ja muusikakauge inimene ooperisaali väga tihti ei satu.
Kuidas jõuab Eesti ooper Eesti publikuni, seda küsib kolmapäeval "Kultuuristuudio. Arutelu".

Kuigi eesti algupärandit leiab ooperirepertuaarist vähe, on tänavu olnud ses osas erakordne ooperiaasta: näiteks jõudsid Vanemuises lavale "Kaubamaja" ja "Põrgupõhja uus Vanapagan", rahvusooperis Estonia esietendus aga "Naksitrallid".

Samas puudub Eestis ooperiharjumus ja see teeb keeruliste tekstide ooperiks valamise veel keerulisemaks, samuti läheb paljude eestlaste jaoks Eesti ooper üldse radari alt läbi, sest ajalooline kunst laiemalt tekitab suures osas publikus võõristust.

Kuidas tuua sellises olukorras Eesti oma ooper Eesti publikuni, selle üle arutlevad sel kolmapäeval kell 21.30 ETV2 saates "Kultuuristuudio. Arutelu" dirigent Risto Joost ja teatrikriitik Alvar Loog. Saadet juhib Tarmo Tiisler.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: