Lastemuuseum Miiamilla sulgeb remondiks uksed

Lastemuuseum Miiamilla sulgeb oma uksed alates 1. jaanuarist 2023, et avada need jälle 2024. aastal tervenisti uuenenud ekspositsiooniga.
Lastemuuseum Miiamilla sulgeb oma uksed alates 1. jaanuarist 2023, et avada need jälle 2024. aastal tervenisti uuenenud ekspositsiooniga. Autor/allikas: lastemuuseum Miiamilla

Lastemuuseum Miiamilla sulgeb alates 1. jaanuarist uksed terve aasta kestvaks ümberkujunduseks. Sel puhul kutsub muuseum praegust ekspositsiooni veel üle vaatama.

28.–30. detsembrini saab iga päev alates kella 15 kohtuda vanade sõprade ja armsate mänguasjadega ning mängida ja rääkida, milliseks saab muuseum aasta pärast.

Lastemuuseum Miiamilla juhataja Jane Meresmaa-Roos tõdes, et remont oli juba väga oodatud.

"2009. aastal avatud sõpruseteemaline püsinäitus oli loodud teadmisega, et seda uuendatakse iga kahe kuni viie aasta järel. Nii püsib näitus lastega perede jaoks huvipakkuv, terve ja vastupidav," rääkis ta.

"Nüüd ootab muuseumit ees põnev ja tegus aasta. Uuenduskuuri ajal on muuseum küll suletud, aga Miiamilla käib külas lasteaedades ja koolides ning teeb muuseumitunde ka teistes Tallinna Linnamuuseumi filiaalides."

Miiamilla aias saavad kõik algaval aastal edasi tegutseda. Ka muuseumiruumides tegutsev kohvik Kooker töötab edasi kogu aasta jooksul. Vaid aprillis on vaja vahepeal kasutusse võtta selleks ajaks muuseumihoovi paigutatud treiler.

Muuseumi uuendamisel on koostööpartner Motor, kes lõi tulevase näitusekujunduse koos Koko arhitektidega. Näituse valmistamine hõlmab remonti, uue mööbli loomist, interaktiivseid eksponaate, graafilist disaini, multimeedialahendusi. Motori graafiline disainer Gertu Kallas, et ette võetud töö on nagu lasteraamatu illustreerimine, kuid muuseumi vormis.

Uue ekspositsiooniga lastemuuseum on kavas avada 2024. aasta alguses. Senikaua jätkuvad muuseumitunnid lasteaedades ja teistes Tallinna Linnamuuseumi filiaalides. Samuti tehakse õuesõppetunde, lastetuure ja muuseumiväliseid üritusi.

Uuendustest saab lähemalt lugeda muuseumi kodulehelt.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: